Corendon Alanyaspor kendi saha ve seyircisi önünde Galatasaray takımını konul etti. Ne hikmet ki böyle maçlara tecrübeli hakem verilmeyerek adeta Anadolu takımlarının puan kaybetmesine neden oluyor. Dünkü karşılaşmanın orta hakemi Cihan Aydın, Alanyaspor'un ilk kez maçını yönetti.

Alanyaspor'un oyuncularına faul yapılırken Galatasaray takımı oyuncularına faul yapılınca hiç tereddüt etmeden faulu verdiği gibi sarı kartı göstererek Alanyaspor oyuncularını sindirmeye çalıştı. Böyle futbol hakemliği olmaz. Tarafsızlığını göster ki sana seyirciler ve futbol otoriterleri seni kötülemezler.

FATİH HOCA KIRMIZIYLA TRİBÜNE GÖNDERİLDİ

Karşılaşmanın 18’inci dakikasında Galatasaray’ın Alanyaspor ceza sahasına girdiği atağında ofsayt olduğunu görünce Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, isyan ederek kulübesinden çıkarak yardımcı hakem Deniz Caner Özparal'ın yanına gitmesinin ardından maçın hakemi Cihan Aydın tarafından direkt kırmızı kartla tribüne gönderildi. Fatih hocanın ne dediğini tabiki duymadık ve ne dediğini bilmiyoruz. O da yan hakem ile arasındaki sözler.

JANDARMAYI BİR KEZ DAHA KUTLAYALIM

Corendon Alanyaspor-Galatasaray takımlarını desteklemek için maça gelen taraftarlar arasında Galatasaray gol atınca  Kuzey VIP tribünündekiler sevinince ister istemez Alanyaspor taraftarı tepki göstermekte haklıydı. Bir de şunu yazmadan geçemiyorum. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı kolluk ekipleri kavgayı büyümeden önleyerek Kuzey VIP’teki Galatasaray taraftarını staddan sağlıklı şekilde çıkardılar. Kendilerini tebrik ediyorum.

ALANYASPOR KENDİNE YAKIŞANI GÖSTERDİ

Alanyaspor-Galatasaray karşılaşmasında 4-0 galibiyetiyle liderliğini sürdüren Galatasaray oyuncularını tebrik eden Alanyaspor'du. Bir de şunu yazmak gerekir. Karşılaşma bitiş düdüğü ile Galatasaraylı yedek oyuncuların yanı sıra yöneticilerin saha girmeleri yanlıştı. Bunu Alanyaspor yöneticileri deplasmanda yapsa gözlemciler hemen raporuna yazarak Alanyaspor’a ceza yazmaktan kaçınmazlar.

TFF GALATASARAY’I KORUYOR MU?

Hani derler ya ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Galatasaray Kulübü’nü koruyor ya da kolluyor. İnanmamıştım lakin pazartesi günkü Alanyaspor-Galatasaray karşılaşmasına verilen orta hakem Cihan Aydın Galatasaray’ı kolladığı gibi, Alanyaspor’u biçti. Şu anda Avrupa’da Türkiye’yi kim temsil ediyor? Tabiki Fenerbahçe Spor Kulübü. Fenerbahçe’nin başarısını niye hazmedemiyorsunuz beyler sorarım size. Bırakın takım tutmayı.

TTF'YE MUTLAKA TAZE KAN ŞART

TFF temmuz ayında olağanüstü kongreye gidecek. Sayın Başkan Mehmet Büyükekşi yerini bırakacak ama şunu da unutmayın. Yönetim komple değişmesi gerekir. Benden söylemesi. İnşallah hayırlısı olsun.