Yabancılara verilecek olan ikametgah izninin faydalarından çok zararı oldu. Neden diyeceksiniz. Yabancıya ikametgah izni verilince Dolar ve Euro'dan daire satan inşaat sektörlerinin bu zamana kadar kazandığı para yedi sülalesine yeter de artar bile.

MEHMET AL(KÖŞE -YAZISI)

Mahmutlar’da, Kargıcak’ta ve Avsallar’da yüksek binalar mantar gibi türedi. Alanya'ya tayin olacak memurlar da gelmiyor. Ondan sonra diyoruz ki dairelerde işler aksıyor. “Polis olaylara yetişemiyor” diyorsunuz. Alanya'da daire fiyatları aldı başını gidiyor. Daha yeni olay oldu. Oba Mahallesi’ndeki çok katlı apartmanda doktorun astığı şanlı Türk bayrağından rahatsız olan yabancı değil miydi?

Neden o kadar ısrar ediyorsunuz ikametgah izninden beyler? Yabancılar Alanya'da daire aldı mı o kadar 5 yıldızlı otellere kim gelecek? Soruyorum size, iyi düşünün taşının. Otellerde çalışarak evine ekmek götüren vatandaşları düşünmüyorsanız orasını siz bilirsiniz. Bir gün yabancılar Türk vatandaşlarına, “Biz çoğunluktayız, terk edin burayı” demesinler.

Bir de örnek vereyim. Filistinliler kendi topraklarını İsrail’e sattı. Şimdi ne oldu? Birçok günahsız çoluk çocuk, kadın, erkek savaşta öldürülüyor. Beyler, bir de turizmi bitirirsiniz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikametgah izni vermez.

Sizler de Ankara’yı su yolu yapmayın. Bunu siyasilere ve inşaat sektöründeki patronlara söylüyorum.