ben açım çocuklarım aç akşamları eve ekmek götüremiyorum, mahcubiyetten çocuklarımın yüzüne bakamıyorum eşimin yüzüne bakamıyorum ben...

Sesini kıs diyorsun da, küçücük bile olsa çocuklarıma bir sürpriz yapamıyorum, zamanında ev kiramı ödeyemiyorum, utancımdan ev sahibine “kirayı bir ay sonra ödesem olmaz mı?” diyemiyorum...

Yüreğimde umu gözlerimde sevinç kalmadı...

Ama sizin adamlarınızın çoğunun bir erlerden üç maaş beş maaş on maaş aldığı söyleniyor, bunlar doğru ise ortada çok büyük bir haksızlık adaletsizlik yok mu?

Günah işlerden değil mi bunlar? İçimdeki karanlığı dağıtamıyorum, çünkü eşime “haydi hanım pazara çıkalım” diyemiyorum parasız oluşumdan, ne yapmam gerek?

Eski milletvekillerinizin daha çok gelirleri olsun diye, şirketlerin yönetim kurullarına atandığı oralardan büyük maaşlar aldığı söyleniyor...
Bunlar doğruysa ben diyor vatandaş, ben neden susayım bu haksızlıklara adaletsizliklere?

Hani hakça adilce bir paylaşımı savunan bir inancın mensuplarıydık, ne oldu da bu hale gelindi diye sorunca, neden dışlanıyoruz?

Neden dışlıyor neden yok sayıyor, hatta neden hain ilan ediyorsunuz?

Eski bakanlarınıza lüks makam arabaları korumalar şoför limitsiz yakıt tahsis ediyorsunuz, tamam edin de, neden biz böylesine çaresizlik yaşayalım ülkenin vatandaşı olarak?
Öyle ki onların çoruna çocuğuna özel haklar tahsis edildiği özel haklar verildiği söyleniyor, doğru ise bu bir haksızlık değil mi?
Eski milletvekillerini şirketlere yönetim kurulu üyesi atarsan...
Mesela eski bir milletvekiliniz diye hiçbir yeteneğe sahip olmayan ilkokul mezunu bir güreşçiyi bir bankanın yönetim kuruluna tayin etmek ne kadar doğur ve hakça?

Gerçekten o görevi hak ediyor mu, hani işi ehline verin diyen bir inancın tabileriydik...

İdaresi elinizde olan bu ülkede 65 yaşın üstündeki bazı adamlar çöpçülük ve benzer işler bulma uğraşında, bu ülkenin ve idarecilerin ayıbı olarak görünmez mi?

Dile getirmesi çok acı ama 70 yaşına gelmiş kimi kadınlarımız anneler başka evlere temizliğe gitmek zorunda kalıyorsa, bunun izahı var mı?

Bakın ev kiraları çok emekli vatandaşın emekli maaşını aştı, peki bunun sonu nereye varacak sorusun cevabını kimden öğreneceğiz?

Umarım vatandaş ile dalga geçilmiyordur diyeceğim de, çoğu vatandaşımız böyle olduğunu söylüyorlar, siz duymasanız da...

Hani haksızlığa suskun kalmayacaktık, bize böyle öğretilmişti eski zamanlar da din adına,  bunu biliyorsunuz sizde...
Sizden istenen acıların dindirilmesi, daha çok bir talebimiz yok inanın...
Sabah olunca güneş doğunca bizde çocuklarımızda mutlu olsun diye...
Her şeye rağmen yaşamak güzeldir diyebilmek için çocuklarımıza eşlerimize sevdiklerimize...