Yıllardır toplumların birbirine üstünlük kurmaları için verilen çabanın adıdır savaş !!!

Genç, çocuk, ihtiyar, erkek, kadın demeden, gözünü kırpmadan vahşice öldürebileceği, vicdani olgularını aldırmış medeniyetlerin hırsının adıdır savaş !!!

Kundaktaki çocuğu, ağzı emzikli bebeleri, emziren anneleri, köşedeki yatalak ihtiyarları körelmiş hırsına yenilerek nefes almamaları istemektir savaş !!

Gazze’de Müslümanlar ölüyor, Gazze’de insanlık ölüyor, Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde bir soykırıma doğru giden bir vahşet yaşanıyor. Buna suspus kalan, kınamadan öte gidemeyen sen, ben, o, hepimiz bu suça, bu günaha, bu vebale ortağız. Yaşanan bu dram ağzından kan akan dünya liderlerinin iştahını kabartsa da kalbinde nokta kadar vicdanı bulunan bir kimseyi de derinden etkilemiştir.

Ey insanoğlu, ömür bitince yanında götürebileceğin tek şey amellerin ve iki metre kefen. O da Müslümansan, değilsen vay haline

Neyi paylaşamıyoruz? Neyi dert ediyoruz? Kimin uşağı olduk? Kime hizmet ediyoruz? Bunun farkına varıp kendimize çekidüzen vermeliyiz. Bu dünya hepimize yeter. İnsani olgularımıza iyi sahip çıkıp, yediğimizle yetinmeliyiz. Fazlası hem sana hem başkasına zarar.

Kalın sağlıcakla.