Pandemi sonrası maalesef şartlar bizi öyle bir duruma sürükledi ki bir anda hayatımızda alışılmadık fiyat politikalarına maruz kaldık. Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz, hediyeleştiğimiz, kısacası hayatınızdaki her şey pahalandı. Çocuğa verdiğimiz harçlıktan tutun akşam eve aldığımız erzaka varıncaya kadar her şey ateş pahası oldu. Artık alışveriş yaparken iki fazla düşünmeye başladık.

Aile ekonomisini zedelemeden nasıl işin içinden çıkabiliriz bunu hesaplamaya başladık. Gelir gider dengesi bozuldu. Bunun ana nedeni tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi bizim ülkemizdeki nedeni ise fırsatçılar!! Aynı ürün x markette 55 TL, diğer markette 85 TL olunca bunun adına fırsatçılık diyorsunuz. Her ikisi de sattığından para kazanıyor ama ürün aynı ürün. 

Bazılarının vatandaşın cebinde gözü var. Artık rahat rahat yemek yiyemez, içemez olduk. Araç kredisi öder gibi market ve pazar alışverişi yapıyoruz. Asgari ücretin rakamı belli, harcadığımız rakamlar belli. Gelir gider dengesi bozuldu. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayız. Yoksa bu piyasada boğulmamak elde değil fakat birkaç tane iyi yanını duydum. Bu pahalılıkta sigara ve alkolü bırakıp para biriktirmeye başlayan arkadaşlar olmuş. Onları alkışlıyorum. Umarım yıllardır neye ne harcadıkları akıllarına dank etmiştir. Herkese bol neşeli, keyifli, sağlıklı günler dilerim.