Corendon Alanyaspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan yan hakeme fazla itiraz edince hakem Atilla Karaoğlan önce sarı kart gösterdi. Aslında bu bir uyarıdır sana hocam. Karşılaşmanın 60. dakikasında taç atışı yapmak için saha kenarına gelen Fenerbahçeli oyuncuya topu vermeyerek topu arkasına saklayınca karşılaşmanın orta hakemi Atilla Karaoğlan tarafından direkt kırmızı kartla oyun dışında kalarak takımını sahada yalnız bıraktı. Maalesef yardımcıları ise müsabaka boyunca ne yapacaklarını şaşırdılar.


Gelelim karşılaşma sonrasında basın toplantısına. Yardımcılardan önce Ferhat Toklu gelecek dediler. Daha sonra diğer yardımcı hoca İsmail Serbest gelecek dediler. Alanyaspor Yardımcı Hocası Serbest, takımı değerlendirdi. Ardından, “Soru soran var mı?” dedi. Ben de soruyu sordum. Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın kırmızı kart görmesini nasıl değerlendirdiklerine yönelik soruya, “Bir an bir refleks… Ömer hoca da istemezdi. Ama biliyorsunuz kurallar hemen hemen her yıl değişiyor. Bu kural da bu yıl çıktı, yeni çıktı. Topu tutup oyalama kırmızıyı getiriyor ama sonuçta refleks. Çok fazla da üzerinde durmanın anlamı yok” İfadelerini kullandı. Bundan sonra önümüzdeki deplasmanda oynayacağımız Adana Demirspor müsabakasına odaklanacağız.

HAKEMLERLE İLGİLİ YÖNETİM AÇIKLAMA YAPACAK

Fenerbahçe Teknik direktörü İsmail Kartal'a sordum. Karşılaşmada hakemle ilgili serzenişinin nedenine yönelik soru üzerine ise Kartal, şunları söyledi:
"Ben çalıştığım kulüplerde hemen hemen hiç hakem hakkında konuşmadım. Ancak bugün verilen kararları herkes gördü. Çok açık ve net. Yani göz göre göre... Benim takımımın, oyuncularımın vermiş olduğu mücadelenin, emeğin bir karşılığı olması lazım. Değil mi? Hepimiz vicdanlı, inançlı insanlarız. Onun için biraz da hakemlerimizin dikkat etmesini istiyorum. Objektif olsunlar. Neyi görüyorlarsa onu versinler. Ne varsa onu çalsınlar. Bize göre, ona göre değil. Hakemler herkese aynı olsun. Eşit olsunlar. Benim isyanım oydu. Çok fazla hakem hakkında konuşmayacağım. Herhalde bu konuyla ilgili yönetimimiz bir açıklama yapacaktır" dedi.