CHP Alanya İlçe Kongresi Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Kongrede salon dolmazken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı MuhittinBöcek, Alanya’daki CHP İlçe Kongresi’ne katılmadı.

 Antalya'nın bir ilçesinde düzenlenen kongrede ise Antalya CHP eski İl Başkanı Nusret Bayar, Alanya'da yaptığı konuşmasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in divan başkanlığını engellediğini iddia etti. Salon bir an gerilme noktasına gelmiş, Alanya’daki kongrede divan başkanı olarak seçilen CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı ise konuşmaya müdahale ederek gergin anlar yaşanmış.
ALDIĞINIZ OYLAR TEPKİ OYLARI

Alanya’daki CHP’nin kongresinde salon dol- malıydı. Konuşmalarda “Alanya'da birinci par- tiyiz” diyorsunuz da neden birinci parti olduk diye araştıran oldu mu? Ben size anlatayım, bu oylar tepki oyudur. Hiç kendimizi kandırmaya- lım, halkımızın görüşüne saygı duymalıyız.
BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAK KOLAY İŞ DEĞİL

Alanya CHP İlçe Başkanlığı seçiminde bol bol konuşulmuş, “Alanya'da belediye başkanlığı seçimini de kazanacağız” diyorsunuz da daha belediye seçimlerine 7 ay var. Hani derler ya, bir atasözü vardır. Dereyi görmeden paçaları sı- vamayın. Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu ne isim verecek size? Belediye başkan adayını siz mi veya delegeniz mi seçer ya da Sayın Kı- lıçdaroğlu size yazıyla aday gönderir mi o da bilinmez. Alanya Belediye Başkanlığı yapmak çok zordur. Neden diyeceksiniz. Alanya, Türki- ye'nin gözde turizm kentidir. Dünya Alanya'yı takip ediyor
CUMHUR İTTİFAKI’NI UNUTMAYIN, DEDİKODULARA KANMAYIN

Alanya'daki bazı meslektaşlarım yazıyor ve de yazmışlar ben tabi iki saygı duyarım arka- daşlarıma, fakat şunu derim AKP-MHP ortak seçime girecek. Sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tay- yip Erdoğan ne derse o olur.
NE DİYELİM KANDEMİRE HAYIRLI OLSUN

Alanya CHP İlçe Başkanlığı seçimini 216 oy
ile alan Bülent Kandemir'e hayırlı olsun. Gök- han Sipahioğlu'nu tebrik edelim, genç dinamik arkadaş. Belediye seçimlerinde Sayın Kandemir nasıl yol izleyecek bakıp göreceğiz.