Bu filmin ilk reklamı yapıldığında küçükken ateş ve su oyununun her bölümlerini bitirmiş biri olarak aşırı merak ederek hevesle bekledim. Sonra film vizyona girdi ancak ben gidemedim, sonrasında da vizyondan kalktı ama ben yine izleyemedim çünkü her yerde sinema çekimi hali vardı. Hatta bir yerde buldum sandım hevesle açtım 20. Dakikasından sonra filmin sesi dili kayıp ekranda kocaman reklam çıktı. Böyle böyle derken sonunda Disney+ sahibi olup izleyebildim ateş ve suyu.    

Filmi çok beğendim ancak düşüncelerimdeki gibi değildi. Ben ateş ve su oyununa istinaden bir şey anlatılacak sanmıştım hatta ismi neden oyunla bir değil demiştim ama zaten bundan bahsedilmiyormuş ben yine kendi kendime gelin güvey olmuşum. Daha çok 4 ana elementin bir arada yaşadığı bir dünyadan ve bu dünyada ateş olmanın ne kadar zor olduğundan bahsediliyor diyebiliriz. Ve tabi ki de zıt kutupların birbirini çekmesi teorisiyle ateş ve suyun destansı aşkı, bu aşkın uğruna ateşin sönme suyun da buharlaşma ihtimali falan filan. 

Aslında yapımın konusu çok güzel ben izlerken de çok keyif aldım ama işte o oyunu anlatmıyor ya. Oysaki binbir türlü maceralara girdikleri, kapılara ulaşmaya çalıştıkları bir şeyler anlatsalardı daha nostaljik olabilirdi. Olsundu be en azından güzel filmdi. İzlenir o yüzden izleyin derim.