Şu anda Iphone telefonların sesi olan Siri'yi düşünün, şimdi de o Siri'nin takıntılı bir ruh hastası olduğunu düşünün. Çünkü filmdeki yapay zeka Jexi tam da öyle.

Telefon sahibinin verdiği izinler dolayısıyla hayatına müdahale edebilen, sahibinin en büyük kararlarını bile kendi verebilen bir telefon. Eee üçüncü kolumuz gibi olan bu cihazların böylesine büyük bir yetkisi olması gayet mantıklı bence.

Film asosyal, insanlarla anlaşamayan, beğendiği kadına iki çift laf edemeyen, hak etmesine rağmen ben terfi istiyorum diyemeyen, kısacası ot gibi yaşayan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bu abimiz hem işi hem de yalnızlığı gereği acayip telefon bağımlısı biri, kendi telefonunu yanlışlıkla kırması üzerine yeni telefonundaki sürümle Jexi'yi hayatına dahil ediyor ve film o dakikadan itibaren başlamış oluyor.

İstediğiniz mesajı atamadığınız ve hatta sizin yerinize mesajlar atan, sizin yerinize ulu orta var olmayan ses kayıtları oluşturan bir telefon (tabii bunların hepsi sizin iyiliğiniz için!) yapay zekanın geldiği noktayı düşününce çok da uzak bir yer değil tabi bu ama film komedi olduğu için fazlasıyla abartılı bir nokta.

İlk başlarda bu olay gayet yardımcı ve iyi ilerlese de bir süre sonra Jexi "Her" filmindeki yapay zekaya dönüşüyor ve devreye duygularını katıyor, bir anda öldürme makinasına dönüşüyor, sonra da filmin sonu saçma sapan bağlanıyor.

Yani çok mantıklı olmayan ama ucundan eğlenceli bir yeri de olan yapım, boş zamanlarınızda çıtırlık olarak izlenebilir.