Bazı zamanlar hayat yeterinden fazla zor gelir insana. Yaşadığınız hiçbir şeyde tam olarak doruk noktasına ulaşamazsınız.

Sanki artık hiç tam anlamıyla kahkaha atmayacak veya huzurlu hissetmeyecekmişsiniz gibi gelir ve bu duygu bir ömür böyle devam edecek "tamam ya benim karakterim artık bu herhalde" dersiniz. İşte böyle zamanlarda bir kaçış yolu, kafanızı dağıtacak bir şeyler arayışında olursunuz. Bu kaçış bazıları için yemek yemek, spor yapmak, uyumak, bir şeyler okumak veya insanlarla sosyalleşmek olabilir. Bazıları da bu histen kaçmak için bir şeyler izlemek, başka insanların hayatlarıyla ilgilenmek ister. 

            İşte bu yazımda da sizlere izlediğinizde huzur bulabileceğiniz ve yüzünüze hafiften bir gülümseme ekleyebilecek bir diziden bahsetmek istiyorum. Dizimizin ismi "Modern Family". Evet, bu yapım bir komedi dizisi olarak geçiyor, çerezlik bir dizi olarak düşünebilirsiniz. Ama şunu unutmayın ki, insanlar en iyi güldürürken düşündüren anlarda bazı farkındalıklar kazanırlar. Çünkü gülmek duygusal motorumuzu çalıştırırken konunun olay örgüsü ve güldüğümüz asıl konu mantık motorumuzu çalıştırır ve farkındalık kazanmaya başlarız. Bu yüzdendir ki komedi programlarını izlediğimizde "aaa harbiden yaa gerçekten böyle oluyor" diye tepkiler veririz. Modern Family dizisi ise her bölümde hepimizin hayatında yaşanılan konulardan yola çıkarak bir ana fikir oluşturuyor. İnsan ilişkileri, iş hayatı, sorumluluklar, geçmişler… yani diyeceğim o ki bu diziyi izlerken en az bir karakterde kendinizi görüyorsunuz veya en az bir karakterde olmak istediğiniz insanla tanışıyorsunuz. En ağır duyguları bile yaşasa her zaman pozitif yanından bakmayı öğreten Phil, akademik şeylere ilgi duymadığı için salak gözüyle bakılan ama aslında en yüksek duygu zekasına sahip olan Haley, ebeveynlerinin başarılayla ne kadar övündüğünü gördüğü için kendini her zaman başarılı olmak zorunda hisseden Alex, annesiyle tek başına büyüdüğü için çocuk yaşta olgunlaşmak zorunda kalan Manny vs. her karakterin aslında ayrı bir hikayesi var bu dizide.

            Gerçekten ilmek ilmek işlenmiş bir senaryo ve bu senaryoyla bütünleşmiş muhteşem oyuncular. Her bölümünü izlediğinizde huzurla dolacağınız bir yapım Modern Family. Sizi kendi dünyanızdan alı koyup güzel hislere kavuşmanızı sağlayacak yapımlardan sadece biri, izleyin ve bana hak verin.