Her mükemmel filmin vizyona girdiği kutsal 2001 yılında seyirciyle buluşan, Oyuncak Hikayeleri’ni yaratan ekiple aynı ekibin emeklerinin geçtiği, pixar yapımı olan o film; Sevimli Canavarlar.

Birçoğunuzun izlemişken bir kısmınızın da benim gibi “ya ben bu filmi izlemiş miydim acaba?” dediğine eminim, çünkü ben bu filmi izlerken izlemediğini fark edenlerdenim… 

Bizim dünyamızda çocuklar canavarlardan korkuyorken onların dünyasında canavarlar çocuklardan korkuyor. Ancak bu korkunun da üzerine gidilip çocuk çığlığının elektrik enerjisine dönüştüğüne inanılıyor. Biz de ufaklıkları korkutma yarışına girmiş öcüleri ve bu öcüler arasından en yufka yüreklisinin küçük bir bebişle arkadaşlığını izliyoruz. 

     
Ben serinin ilk filmine bayıldım, ikinci filmi de gayet eğlenceliydi veee üçüncü filmi var sanıp cipsimi çikolatamı hazırlamıştım ki maalesef yokmuş, rezalet. Yani Disney’de bir şey var da film değil mini dizi gibi. Belki de 3. Film niyetinedir bilemiyorum.

Neyse ne artık, bir animasyon tillahı olarak bu filmi kesin izleyin gönlünüz bebek gibi olsun diyorum, esen kalın efendim.