Halit Öztürk İYİ Parti’den istifa edip Yücel’e desteğini açıkladı Halit Öztürk İYİ Parti’den istifa edip Yücel’e desteğini açıkladı

-    Erkan Uysal  

CHP Alanya İlçe Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Güllerpınarı Mahallesi’nde bulunan seçim koordinasyon merkezinin açılışına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Sururi Çorabatır, CHP Parti Meclisi Üyesi Şengül Yeşildal, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, CHP Alanya İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan organizasyonda İlçe Başkanı Bülent Kandemir, Antalya Milletvekili Aliye Coşar ve İl Başkanı Nail Kamacı’nın ardından kürsüye CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Özçelik çıktı. Alanya’nın potansiyelini kullanamadığını söyleyen Özçelik, “Sizlerden biriyim. Alanya’da doğdum, okudum. Evlendim, torun sahibi oldum, kısacası Alanya’nın çocuğu, Alanya sevdalısıyım. Neden aday oldum? Başkanlık için mi? Asla. Başkanlığa talip oldum. Çünkü Alanya’ya, Alanyalıya ve de gelecek nesillere hizmet için gerekli ilk adım göreve talip olmaktı. Ekip arkadaşlarımızla gece gündüz projeler üzerinde çalışırken ve sizlerin desteğine talip olurken inanın seçime değil, seçim sonrasına hazırlanıyoruz. 
Çünkü bizler ekip olarak mutlu, sağlıklı, üretken bir Alanya hedefliyoruz. Kırsal ve kentsel nüfusun birbirine destek verdiği, toplumsal entegrasyonunu tamamladığı bir Alanya hayal ediyoruz. Tarım, turizm ve bunları tamamlayan sanayi ve hizmet sektörlerinde yüksek katma değer üreten bir Alanya düşlüyoruz. Yaşam kalitesi artmış, çevresel değerlerini koruyan, daha yeşil ve mavi Alanya, kent mimarisi ve peyzaj planlaması ile örnek Alanya, kültürel değerlerine sahip çıkmış, sanatı ve sanatçıyı yücelten bir Alanya, köylüsü kentlisi, yaşlısı genci, çocuğu ve yetişkinleri ile büyük bir aile olan Alanya, ulaşım sorununa çağdaş çözümler getirmiş, dinamik ve ulaşılabilir bir Alanya, atık, arıtma, aydınlatma alanlarında sürdürülebilirlik hedefi olan bir Alanya, huzurlu, sakin, keyifli, güzel, estetik bir Alanya, kısacası gurur duyacağımız ve zaten gururumuz olan Alanya için hazırlık yapıyoruz. Alanya sevdamız Kaf Dağının arkasında kalmasın diyoruz. Ergenekon Dağını eriten soyun evlatları olarak hayallerimize kavuşmak için Alanya'nın sorunlarını teker teker çözeceğiz. İnançlıyız, inanıyoruz. Ekibimize güveniyoruz. Mucize peşinde değiliz. Planlayacağız, organize olacağız. Birlikte hareket edeceğiz, iş birliği ve katılım sağlayacağız. Ortak akıl oluşturacağız. Yönetimimiz şeffaf olacak, hesap verebilir olacak. Denetleyen ve denetlenen olacağız. İlk adım olarak yol arkadaşlarım ile sizlere verdiğimiz sözlerimizi seçim manifestosu haline getirdik. Doğru, dürüst, şeffaf yönetilen bir Alanya için hepimiz birbirimize söz verdik. Altına imzalarımızı attık” dedi. 
“İSTİHDAMA YÖNELİK PROJELER UYGULAYACAĞIZ”
Özçelik konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Akıl yolu-bilim ışığı yönümüzü gösterecek, mağdur ve acizin yandaşı olacağız. Azı çoğaltan, noksanı tamamlayan olacağız. Yani sosyal belediyecilik yapacağız. Tarımda, sanayide ve hizmet sektöründe üreten olacağız. İstihdama yönelik projeler uygulayacağız. Çalışmak, yatırım yapmak, üretmek, katma değer yaratmak ve refahı artırmak temel prensibimiz olacak. Kalkınmanın nimetlerinin adil paylaşımını hedefleyeceğiz. Ekonomik sürdürülebilirliği esas alacağız. Çevresel değerlerimizi, su kaynaklarımızı koruyacağız. Denizlerimizi, havamızı, topraklarımızı kirletmeyeceğiz. Ormanlarımızı, yaylalarımızı, kültürel mirasımızı koruyacağız. Geliştireceğiz. Gelecek nesilleri bu nimetlerden mahrum bırakmayacağız. Her alanda sürdürülebilirliği esas alacağız. Değişim ve dönüşüm için yola çıktık. Katkı ve katılımlarınızla başaracağız. Vatandaş katılımının, sosyal belediyeciliğin, halkçı ve hakça yönetimin mucizesine inanıyorum. Birlikte el ele, kol kola, Alanya’sına sahip çıkan, Alanyalı hemşehrilerimin desteği ile başaramayacağımız proje, aşamayacağımız engel yoktur.”

SEÇİM MANİFESTOSUNU PAYLAŞTI

Özçelik, İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve 37 kişiden oluşan Alanya Belediyesi Meclis Üyesi adaylarının da imzaladığı 13 maddelik seçim manifestosunu da vatandaşlara açıkladı. Seçim manifestosunda şu ifadeler yer aldı:


“Biz, CHP olarak huzurlu yaşamak, dürüst yönetmek, çocuklarımıza daha güzel bir Alanya bırakmak için yola çıktık. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışır, planlı, kurallı, kimlikli bir Alanya için durmaksızın çalışacağız. Her alanda parlayacak, her kesimden her bir insanımızın daha mutlu, daha huzurlu olduğu, marka değeriyle dengeli olarak kalkınan bir kenti hep birlikte inşa edeceğiz. "Birleş Alanya" çağrısıyla yola çıkıyoruz, çünkü biliyoruz ki bir araya geldiğimizde, Alanya için hayallerimizi gerçekleştirmek daha da kolay olacak.  Çıkmış olduğumuz bu yolda, belediye başkan adayı ve tüm meclis üyesi adayları olarak taahhütlerimiz: 

HOŞGÖRÜLÜ VE SAYGILI BİR BELEDİYE 
Alanya'mız renkli bir mozaik; farklı kültürler, yaşam tarzları ve inançlar bir arada. Her bireye saygı gösteren, hiçbir vatandaşı ötekileştirmeyen hoşgörülü bir belediyecilik anlayışını benimsemekteyiz 

HAKÇA PAYLAŞAN BİR BELEDİYE
Alanya'daki zenginlikleri eşit bir şekilde paylaşmak, sadece bir avuç siyasetçinin veya yandaşın cebine gitmesine değil, tüm yurttaşlarımıza hakça dağıtılmasına öncelik veren bir belediyecilik anlayışını destekleyerek belediyenin sırtından zenginleşme dönemine son vereceğiz.

HESAP VEREN VE KATILIMCI YÖNETİLEN BİR BELEDİYE
Belediye olarak sizlere karşı olan sorumluluğumuzun bilinciyle, ödenen vergilerin hesabının verildiği, tüm harcamaların denetlendiği, her adımda şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Alanya'da halkın belediye faaliyetlerine katılımını artıracak, şehirle ilgili kararlarda halkın görüşlerine ve taleplerine özel bir önem vereceğiz. Yönetime halkımızın doğrudan katılımını sağlayacak platformlar oluşturacağız.

SOSYAL BELEDİYECİLİK
Alanya Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışını genişleterek daha fazla vatandaşa ulaşacak, toplumsal ihtiyaçlara yönelik etkili hizmet ve projeler geliştirecektir. Dezavantajlı gruplara yönelik özel destek ve yardımları artırarak, toplumsal dayanışmayı güçlendireceğiz. Hayata geçireceğimiz sosyal projelerle Alanya’yı daha adil bir şehir haline getireceğiz. 

SOSYAL ADALETİ SAĞLAYAN BİR BELEDİYE
Alanya'da, yoksul, engelli ve yaşlılar başta olmak üzere tüm dezavantajlı vatandaşlarımıza, insan onuruna uygun biçimde sosyal yardım ve pozitif ayrımcılık yapılmasını destekliyoruz. Herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu, sosyal yardımların adaletle dağıtıldığı bir Alanya hayal ediyoruz.

KÜLTÜR VE SANATI GELİŞTİREN BİR BELEDİYE
Alanya, kültür ve sanat etkinliklerine katılımın teşvik edildiği, kent sakinlerinin kültür-sanat etkinliklerine ve spor faaliyetlerine kolayca erişebilmesini sağlayan bir belediyecilik anlayışını benimsiyoruz. 

TURİZMİ GÜÇLENEN BİR ALANYA
Alanya’nın en önemli sektörlerinden biri olan turizmi canlandırmak ve güçlendirmek için kapsamlı projelere odaklanacağız. Yenilikçi turizm projeleriyle, Alanya'nın potansiyelini en üst düzeye çıkaracak sürdürülebilir turizm politikalarıyla doğal kaynaklarımızı koruyarak şehrimizi dünya turizm haritasında hak ettiği yere taşıyacağız.


ÜRETEN VE İSTİHDAM YARATAN BİR ALANYA
Alanya'nın potansiyelini ortaya çıkararak, iş dünyasını destekleyecek, sadece tüketen değil, her alanda üreten ve nitelikli istihdam yaratan bir kent vizyonunu hayata geçireceğiz. 

YENİLİKÇİ AKILLI BİR ALANYA
Alanya'da, yenilikleri ve akıllı teknolojileri kentin doğasına ve kültürel mirasına zarar vermeden hayata geçiren bir belediyecilik anlayışını savunuyoruz.

ULAŞIM VE ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLMÜŞ BİR ALANYA:
Alanya'da, kent sakinlerinin trafikte harcadığı süreyi azaltan ve ulaşım maliyetlerini düşüren yenilikçi ve alternatif ulaşım modellerini teşvik eden bir belediyecilik anlayışını destekleyerek Alanya'nın her köşesine kolay ulaşım sağlayacağız.

NEFES ALAN BİR ALANYA
Parklarımızı ve yeşil alanlarımızı artırarak, yüksek binaların olmadığı, çocuklarımızın doğayla iç içe büyüdüğü bir kent yaratacağız.

DOĞA DOSTU MUTLU CANLILAR KENTİ BİR ALANYA
Alanya'da, hem insanların hem de diğer canlıların mutluluğunu ön planda tutan bir kent anlayışını yerleştireceğiz. Bu kapsamda, şehrimizi yaşanabilir ve sevgi dolu bir ortam haline getirmek için hayvan dostu projeler, çevre dostu uygulamalar ve toplumun her kesimini kucaklayan sosyal belediyecilik ile çalışacağız. 

MUTLU VE GÜLÜMSEYEN BİR ALANYA
Alanya Belediyesi, emeklisi, işçisi, memuru, esnafı, sanayicisi, çiftçisi, öğrencisi velhasıl tüm yurttaşlarımızın, hep birlikte mutlu ve huzurlu yaşadığı, birbirine destek olan, dayanışmayı ön planda tutan bir kent olacak. Hep birlikte mutlu ve huzurlu bir geleceğe yürüyeceğiz.

Göreve seçildiğimiz takdirde, Alanya Belediyesi olarak, bu temel başlıklar altında şekillenen belediyecilik ve kent anlayışımızla ilgili ilkelere uyarak çalışmak için tüm halkımıza söz veriyoruz.”