-    Erkan Uysal 

Kandemir: Sağduyulu olmalıyız Kandemir: Sağduyulu olmalıyız


CHP Alanya İlçe Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Güllerpınarı Mahallesi’nde bulunan seçim koordinasyon merkezinin açılışına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Sururi Çorabatır, CHP Parti Meclisi Üyesi Şengül Yeşildal, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, CHP Alanya İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan organizasyonda önce konuşan CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, geç başlayan organizasyon için katılımcılardan özür diledi. Kandemir, “100 yıllık bir mücadeleyi gerçekleştirmek için yola çıktı. 100 yıllık bir rüyayı gerçekleştirmek için karşınıza arkasında kefil olabileceğim bir aday ile karşınıza çıktık” dedi. 
ALANYA VE ANTALYA’DA TARİH YAZACAĞIZ”
Ardından konuşan Milletvekili Coşar, “Alanya son genel seçimlerde tarih yazmıştı. Bu kalabalık da yine gösteriyor ki 31 Mart’ta tarih yazacak. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Alanya Belediyesi sosyal demokrat, halkçı belediyecilik ile buluşacak. Osman Özçelik başkanımızı 31 Mart’ta büyükşehirde de Muhittin Böcek’i belediye başkanı yapacağız. Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız. Alanya’da Antalya’da tarih yazacağız” diye konuştu. 
“BURADA TÜRKİYE İTTİFAKININ SONUCUNU GÖRÜYORUM”
İl Başkanı Nail Kamacı ise, “Alanya’daki çalışmaların 1 aydan beri olduğunu biliyorum. Seçim Koordinasyon Merkezi’nin bugün açılıyor olması Alanya’daki çalışmaların bugün başlayacak olması anlamına gelmiyor. Burası simgesel bir açılış merkezi Zaten çalışmaları yapıyorlardı. Burada bugün Türkiye ittifakının bir sonucunu görüyorum. 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta bir ittifak idik ancak ittifaklar daha sonra dağıldı. Bundan sonra oluşacak ittifak Türkiye ittifakı. Türkiye ittifakını sağlayacak olan Alanya’da yaşayanlardır. Yılardan beri Alanya CHP’li belediyeler tarafından yönetilemiyordu. Seçim kazanamıyoruz ama bugünkü adayımız ile beraber, sanıyorum 1999’da Abdurrahman Açıkalın ile ulaştığımız seviyenin çok üstüne çıkacağız ve seçimleri alacağız. O anlamda bütün Alanyalılardan canhıraş bir çalışma bekliyoruz. Bu seçim sonucunun Türkiye’de yeni iktidar değişimine yol açabileceğini düşünüyorum. Çünkü tek adam rejimi seçimleri kaybetmekten hoşlanmıyor. Özellikle İstanbul’u, Ankara’yı, Antalya’yı ve İzmir’i kaybetmekten hoşlanmıyor. Ona seçim kaybettireceğiz ve bu dönem seçimleri erken yaptıracağız. Türkiye’de tek adam rejimini yıkıp yerine demokratik, parlamenter rejimi getireceğiz. Bu anlamda üzerimize düşen her görevi yapacağız. Sadece buraya gelmekle değil. Gittiğimiz her alanda köyümüzde, kasabamızda, mahallemizde bu çalışmaların hepsini beraberce yapmak zorundayız. Yanımızda 1 kişi getireceğiz. O 1 kişi 1 milyon kişi olacak. 1 milyon 10 milyon kişi olacak ve bu iktidarı devireceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: DAMLA ERCİYAS