A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) büyük bir başarı elde etti. A Milli Futbol Takımı son 16. turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Türkiye'ye galibiyeti getiren golleri 1. ve 58. dakikalarda Merih Demiral attı. Bu gollerle Demiral, Avusturya'yı şok ederek A Milli Takımı çeyrek finale taşıdı. Avusturya'nın tek golü ise 66. dakikada Grillitsch tarafından geldi. Türkiye çeyrek finalde Hollanda ile eşleşirken, Avusturya ise turnuvaya veda etti.
MERİH DEMİRAL: TÜRK OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM
Gollerin ardından dikkat çeken Merih Demiral'ın yaptığı "bozkurt" işareti tartışmalara neden oldu. Konuyla ilgili konuşan Merih Demiral, "Türkiye’de hepimiz Türk'üz, Türk olmaktan da gurur duyuyorum” dedi. 
UEFA SORUŞTURMA BAŞLATTI
Türkiye adına golleri kaydeden Merih Demiral’a gol sevincinde bozkurt işareti yapması nedeniyle UEFA soruşturma başlattı. UEFA'dan yapılan açıklamada, 26 yaşındaki futbolcunun uygunsuz davranışları nedeniyle UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açıldığı ifade edildi.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ UYAR, MERİH DEMİRAL'I ELEŞTİRDİ
Ülke genelinde UEFA'nın aldığı soruşturma kararına her kesimden tepkiler yükselirken, Alanya Belediyesi’nin CHP'li Meclis Üyesi Haydar Uyar'ın Milli Futbolcu Merih Demiral'ı eleştirmesi ise vatandaşın tepkisini çekti. Uyar sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Bir sporcunun kendisini alkışlayan her türlü siyasi görüşten seyirciye bir partinin siyasi figürü ile cevap vermesi seyirciye saygısızlıktır. Bizler sporcuların siyasi görüşlerini oy verdikleri partileri merak etmiyoruz, onlar bizim ortak değerimizdir. O yüzden hiç bir sporcu siyasi partisini seyircinin gözüne sokmamalıdır" dedi. – Haber Merkezi

Konser sonrası rahatsızlanan Haluk Levent taburcu oldu Konser sonrası rahatsızlanan Haluk Levent taburcu oldu

                                                                                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                                                                   

Editör: DAMLA ERCİYAS