Alanyalı kadın muhtar Zeynep Polat Gülçelik durmuyor Alanyalı kadın muhtar Zeynep Polat Gülçelik durmuyor

Günün büyük bölümünü gezi ve ziyaret programları ile geçiren CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, Toslak Mahallesi’nde büyük  coşkuyla karşılandı. Toslak Düğün Salonu’nda saat 20.00'de başlayan toplantıya, CHP Parti Meclisi Üyesi Şengül Yeşildal ve CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, Toslak Mahalle Muhtarı Sabit Uysal, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Halk buluşması salonun girişinde dua ile başladı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Kandemir, gösterdikleri yoğun ilgi ve alakadan dolayı vatandaşlara teşekkür ederek, “Alanya’yı zenginleştirecek, çalmayacak, çaldırmayacak, dürüst ve on numara bir adayla yola çıktık” dedi. Parti Meclisi Üyesi Yeşildal ise, tertemiz, pırıl pırıl bir adayla seçim yarışına girdiklerini belirtti ve şunları söyledi: “Verdiğiniz katkıdan dolayı şükran duyuyoruz. Bu seçimde de bizimle birlikte olduğunuzu biliyoruz. Toslak, hak ettiğini Özçelik başkanımızla alacak.”     
TOSLAK’TAN ÖZÇELİK’E TAM NOT
Konuşma sırası Başkan Adayı Özçelik’e geldiği sırada tıklım tıklım dolu salonda büyük bir alkış tufanı koptu. Kendisine gösterilen yoğun ilgi karşısında duygulanan Özçelik, “Dersime çalışarak geldim. Eksiklikleri, sıkıntıları biliyorum. Toslak’ın sorunlarını çözecek projeleri hazırladık. Burası, bölgenin en güzel yerlerinden biri ancak alması gereken hizmetleri alamamış. Seçildiğimizde, Toslak’a köprü gibi köprü yapacağız. Dere ıslahı çalışmalarıyla mahalleye piknik alanları kazandıracağız. 30 dönümlük alanı yeniden düzenleyeceğiz. Halı saha ve voleybol sahası olacak. Burayı modern standartlara uygun olarak tasarlayıp, çok amaçlı bir salon haline getireceğiz.” dedi. Salonun duvarına iki tablo halinde asılan projenin detayları hakkında bilgiler veren Özçelik, merkezi hükümetle iş birliği yaparak otoyol projesinden doğan mağduriyetlerin giderilmesi için de çalışacaklarını kaydetti. Konuşması sık sık coşkulu alkışlarla kesilen Özçelik, “Ticaret hayatına 1975’te başladık. Çok şükür, alnımızın teriyle kazandık ve boğazımızdan 1 kuruş haram lokma geçmedi. Alanya’da düzelteceğimiz çok şey var. Göreve geldiğimizde 1 yıl gözümüze uyku girmeyecek” diye konuştu. “Dersimize çalışmış mıyız? Kaç puan aldık?” diye soran Özçelik’e vatandaşlar tam not verdi.
“TARIM FESTİVALİ İSTİYORUZ”
Coşkulu kalabalığın sorularına samimiyetle yanıt veren Özçelik’e, ziyaretinden dolayı teşekkür eden Payallar sakini Ali Çıtak, “Bize verdiğiniz sözleri tutacağınıza ve projelerinizi hayata geçireceğinize yürekten inanıyoruz. Sizi Alanya’ya başkan yapıp, bayrağı Alanya Kalesi’ne dikeceğiz. Finike, Kumluca ve Demre ilçelerinde tarım festivalleri yapılıyor. Biz de festival yapmak istiyoruz" dedi. Özçelik, bu konuda çalışma yaptıklarını kaydetti.
'ARAYINCA BULACAK MIYIZ?' 
Bir vatandaş ise, “Telefonla arayınca bakacak ya da belediyeye sizi ziyarete gelmek istediğimizde kabul edecek misiniz?” diye sordu. Özçelik, “Kapımız her zaman herkese 24 saat açık. Ayırma, kayırma olmadan her vatandaşımıza kapımız sonuna kadar açık kalacak" ifadelerini kullandı. – CHP Alanya İlçe Teşkilatı / Bülten

Editör: DAMLA ERCİYAS