Osman Özçelik'ten mecliste ilk mesaj: Kaçağa izin vermeyeceğim Osman Özçelik'ten mecliste ilk mesaj: Kaçağa izin vermeyeceğim

Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel’in 2024-2029 projelerini ve belediye meclis üyelerini tanıttığı lansman toplantısı gerçekleştirildi. Atatürk Spor Salonu’ndaki lansmana Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, AK Parti MKYK Üyesi Kuddusi Müftüoğlu, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, MHP Alanya İl Başkanı Mustafa Sünbül, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, Cumhur İttifakı Alanya Belediye Meclis Üyesi adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün hologramının sunulması ile başlayan lansman saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sürdü. Başkan Yücel’in ve projelerinin yer aldığı video sunumunun ardından sırasıyla AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir konuştular. Özdemir’in ardından konuşan Başkan Yücel, “Ben Alanya’da doğdum, Alanya’da doydum. Elime ekmeğimi bu şehirde aldım, yuvama çocuklarıma bu şehirde kavuştum. Alanya’ya hizmet sevdam, henüz 28 yaşında genç bir delikanlıyken başladı. 10 yıl Kestel’de 10 yıl da Alanya’da toplam 20 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Gururluyum elbette. Sizlerin teveccühü ve takdiriyle bu görevi yürütüyorum. Siz de bilirsiniz, bir insan çıraklığını yapmadığı işin ustalığını yapamaz. Ben belediye başkanlığına çıraklıktan başladım. Bu işin kalfalığını da ustalığını da yaptım. Kendimi bildim bileli tek işim Alanya’m ve Alanya’ya hizmet oldu. Bugün artık edindiğim tüm yerel yönetim uzmanlığım ve birikimlerimle yine Alanya’ma hizmete devam etmek için karşınızdayım” dedi. 

“ÜRETKEN BELEDIYECILIĞIN HER ALANINDA ÖRNEK OLDUK,”
10 yıldır, modern bir şehrin belediye başkanının yapması gerekenler ne ise onları yapmaktan geri durmadığını belirten Yücel, “Ama yapılması gerekenler bana yetmedi. Siz Alanyalılara da yetmezdi elbet. Çünkü sadece şehrin ihtiyaçları değil, şehrimizi geliştirecek, büyütecek, kazancını artıracak adımlar da atmalıydık. Bu yüzden fabrikalar açtık, güneş enerjisi santralleri kurduk, teleferikten kapalı spor salonuna, prestij caddelerinden kültür merkezlerine kadar pek çok mega projeyi hayata geçirdik, şehir merkezinden yaylalara kadar asfalt yollar yaptık, üstelik asfaltı da kendimiz ürettik. Bir Alanya markası olan Alaiye Su’yu kentimize ve memleketimize kazandırdık. Çocuklarımıza gençlerimize iyi şartlarda eğitim görsünler diye etütten kreşe her türlü olanağı sağladık, kadınlarımızı destekledik, tarihimize sahip çıktık, üretken ve sosyal belediyeciliğin her alanında örnek olduk, ödüller de kazandık. Her mahallede, her sokakta, her evde eserlerimiz, hizmetlerimiz var.
Çünkü bana göre dünü korumak yetmez. Bugünü kurtarmak da yetmez. Ben hep yarınları düşündüm, yarınları düşünmeye de devam ediyorum. Bir şehrin dünü, yani geçmişi o şehrin yıkılmayan sağlam temelleridir. Bu şehir bize Sultan Alpaslan’dan miras. Alaaddin Keykubat’tan miras. Osmangazi’den miras. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten miras! Bu mirasa sahip çıkmak ve geleceğe taşımak için canla başla çalıştık, 3 hilalin sancağıyla daha da ileriye taşımaya devam edeceğiz. Ne mutlu ki Selçuklu’ya başkent olmuş, Osmanlı’da Akdeniz’e hükmeden liman kenti olarak nam salmış, güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin en gözde kentlerinden biri olmuş Alanya’da yaşıyoruz. 
Ben, Alanya’nın bu kadar güçlü ve sağlam geçmişini hep diri tutmaya ve gelecek yüzyıllara aktarmaya and içtim” diye konuştu. 

“DAHA MUTLU YAŞATMAYA AND İÇTİM”
Bir şehrin bugününü var edenin o şehirde yaşayan, çalışan, emek veren, üreten insanlar olduğunu vurgulayan Yücel, “Esnafı, çiftçisi, turizmcisi, sanayicisi, pazarcısı, öğretmeni, doktoru, kamu görevlisi, sanatçısı, sporcusu saymakla bitmez. Hele ki kadınları. Alanya’nın kadınları bir başka çalışkandır bilirim. Başta güzel anam ve eşim olmak üzere şahit olduğum özveri, emek, bitmeyen sevgi, inanç, evi, aileyi bir araya toplama ve bir arada tutma becerisi kadınların hüneridir.
 Ben, bu şehrin bugününü var eden başta kadınlar olmak üzere herkes için, üreterek, destek vererek, yeni olanaklar yaratarak, konfor alanlarını genişleterek onları daha iyi, daha mutlu yaşatmaya and içtim. Bir şehrin geleceği ise çocuklarıdır, gençleridir. Bugün gözümüzden sakındığımız Alanya’mızı gelecek yüzyıllara taşıyacak, dünyanın parmakla gösterdiği sayılı kentlerinden biri haline dönüştürecek, Türk bayrağını ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar taşıyacak olan onlar.  Alanya’da büyüyen her çocuğun ve gencin başarılarıyla gurur duyuyorum. Onların bir kahkahasıyla, bir tebessümüyle yenileniyor, hizmet aşkıyla doluyorum. Ben Alanya’nın çocuklarının ve gençlerinin en kaliteli, en konforlu eğitimi almaları için çalışmaya, onların başarılı olmaları için gerekenden çok daha fazlasını sunmaya, değişen dünyanın ve teknolojinin hiçbir nimetinden eksik kalmamalarını sağlamaya, ayaklarına taş değmesin, başları hep dik olsun diye yanlarında aslan gibi durmaya and içtim. Şeyh Edebali’nin “Gönül adamı ömrünü boşa harcamaz, yüreğini ucuza satmaz, edep tacını başından almaz. Gönül erinin her zaman yüzü yerde, gönlü göktedir. Haklı olduğunda kavga vermesini bilir. Kavgayı sadece bileği ile değil, ilmiyle ve yüreğiyle yapmasını da bilir.” düsturuyla yüzümü hep geleceğe dönerek, ilim ve irfan yolundan şaşmayarak ilerlemeye and içtim” ifadelerini kullandı. 

“VERDIĞIM SÖZLERIN HEPSININ ARKASINDA DURDUM”
Size, bugüne kadar tanıdığınız, Alanya’ya ömrünü vermiş, vizyonunu her geçen yıl geliştirmiş, Alanya’nın her sokağını her mahallesini karış karış bilen, her insanını tanıyan, yeniliklerin, üretkenliğin, kazandırmanın ve mutlu etmenin peşinde koşan, bayrağına, vatanına, ülküsüne aşık Adem Başkan’dan farklı bir belediye başkanı vadetmiyorum. Ama şimdi izlediğiniz ve sadece bir kısmını buraya sığdırabildiğimiz projelerimizden de görebilir ve emin olabilirsiniz ki, bugünkünden daha azimli, daha üretken, daha yenilikçi ve elbette daha tecrübeli bir Adem Murat Yücel olacağım. Şükür ki bugüne kadar verdiğim sözlerin hepsinin arkasında durdum. Bundan sonrasında da öyle olacağına emin olabilirsiniz” dedi. 

“DURMAKSIZIN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞIZ”
Alanya’nın dahası var derken bunu boşuna demediklerini söyleyen Yücel, “Çünkü Alanya’yı, yeni başlayan Türkiye yüzyılının en parlak, en çok konuşulan ve örnek gösterilen, dünya standartlarında modern bir şehir haline getirdik. Tüm dünyanın tanıdığı, Akdenizin incisi, turizm cenneti Alanya’mız, 10 yılda bir eğitim kenti oldu, bereketli toprakları ve güzel iklimiyle bir tarım kenti olan Alanya’mız, 10 yılda sporun başkenti oldu. Bu şehir pandemide, savaşlarda, depremlerde tüm dünyanın huzur bulduğu güvenilir bir limanı oldu. Gelenek ve göreneklerimizi yücelten, milli birlik ve beraberlikten asla ödün vermeyen yerel yönetim anlayışımızla Alanya’mızı, Ulu Önderimiz Atatürk’ün gösterdiği muassır medeniyetler seviyesine çıkarmak için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz.  Ben ve dava arkadaşlarım hazırız, kararlıyız. Cumhur İttifakı’mızla yakaladığımız güçlü dayanışma ruhu ve beraber üretme azmiyle “Birlikte kuvvet var” diyerek sizlerin desteğiyle, bana olan güveni ve inancıyla yeniden yoluma devam ediyorum. Dileğim odur ki önümüzdeki beş yıllık dönemde Alanya için hayal ettiğimiz ne varsa gerçekleştirelim ve bizden sonra gelecek gençlerimize benzersiz bir Alanya bırakalım. Burada yine Şeyh Edebali’nin bir sözünü hatırlatmak isterim. "İyiliğe iyilik her kişinin, kötülüğe iyilik er kişinin, iyiliğe kötülük ise şer kişinin işidir.” Biz “er kişi” olmaktan hiçbir zaman vazgeçmedik. Asla sözde iyilerden olmadık. Alanya’da kimseyi ayırmadan ayrıştırmadan daima herkese en iyi hizmeti sunmak için çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu. 

“3 HİLALİ İNDİRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK”
Başkan Yücel sözlerini şöyle sürdürdü:
“Alanya’mızı yeniden eşsiz eserler ve hizmetlerle buluşturmak için Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Türkiye Yüzyılının mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Türk- İslam coğrafyasının hamisi “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim diyen” liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, her zaman arkamda desteğini ve sevgisini hissettiğim değerli MHP ve AK Parti teşkilatlarımızın her bir neferine ve Alanya halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.  Buradan Cumhurbaşkanı’mıza ve Liderimiz Devlet Bahçeli’ye söz veriyorum. 
Dünya döndükçe, bizler de burada oldukça Alanya Kalesi’nden 3 hilali indirmeye kimsenin gücü yetmeyecek.  Milli Şairimiz büyük üstat Mehmet Akif Ersoy’un Korkma Şiirindeki gibi;
Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz.
Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz;
Şu karşımızdaki mahşer kudursa, çıldırsa,
Denizler ordu, bulutlar donanma yağdırsa,
Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;
Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;
Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!

Birliğimizin gücüyle, sarsılmaz inancımızla Alanya’da Adem Murat Yücel, Antalya’da Hakan Tütüncü diyeceğiz. Birbirinden önemli proje ve hizmetlerimizle Alanya’nın ve Antalya’nın altın çağını başlatacağız. Cumhur İttifakımıza layık olmak için, gençlerimize daha mutlu ve daha güvenli yarınlar bırakmak için gayretle, azimle, yılmadan, yorulmadan çalışacağız, Alanya’nın hizmetkârı olacağız. 31 Mart akşamı Hakan Tütüncü başkanımla birlikte hem Antalya Büyükşehir'de hem de Alanya'da Cumhur İttifakını zaferle taçlandıracağız. Sadece zafer değil, yarınlarımızı ve gelecek güzel günlerimizi de kazanacağız.  
Yeniden; Cumhur ittifakımızın Alanya Belediye Başkan adayı olarak, birliğin gücüyle, tüm bilgi, birikim, deneyim ve ekibimle birlikte Alanya’ya hizmetin dahası var diyorum. Alanya’mız için hazırladığımız hepsi birbirinden önemli projelerimizin Alanya’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Yücel’in konuşmasının ardından Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi adayları tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı.