CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, tanışma toplantılarına Demirtaş’ta devam etti. Özçelik’in Demirtaş Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da başlayan halk buluşmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Salona girerken coşkulu kalabalık tarafından slogan ve şarkılarla karşılanan Özçelik’e sevgi gösteren vatandaşlar kürsünün bulunduğu platforma kadar karşılıklı insan koridoru oluşturdu. Alkış tufanı eşliğinde koridordan geçen Özçelik, vatandaşları selamladı ve coşkulu karşılamaya ıslık çalarak ortak oldu. Toplantının açılışında CHP Genel Merkezi’nin hazırladığı kısa video gösterildi. Ardından Özçelik’in özgeçmişinin anlatıldığı klip izlendi.
“SORUNLARI KIRMIZI DOSYADA TOPLADIK”
Ceketini çıkarıp, gömleğinin kollarını sıvayan Özçelik, uzun süre alkışlandı. Özçelik konuşmasının başında, Pençe Kilit Operasyonu'nda geçen yıl şehit düşen Demirtaşlı Uzman Çavuş Alpay Aras’ı rahmetle andı. Özçelik, Erzincan’ın İliç ilçesinde toprak kayması sonrası yaşanan maden faciası nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Özçelik,  hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine de başsağlığı diledi. Yoğun şekilde devam ettirdiği ziyaretlerini değerlendiren, bizzat şahit olduğu izlenimlerini aktaran Özçelik, “Alanya’nın sorunlarını ayrı ayrı not aldık ve kırmızı dosyada topladık. Sorunları bildiğimiz gibi, çözümlerini de çok iyi biliyoruz. Verdiğimiz bütün sözleri yerine getireceğiz. Amacımız çağdaş, bilimsel, modern ve sosyal belediyecilik anlayışıyla, şeffaf bir yönetimle Alanya’yı hak ettiği kaliteye taşımak. Burada çok net görülüyor ki biz bu seçimi bindirilmemiş kıtalarla kazandık” diye konuştu.
“HALKIN PARASI HALK İÇİN HARCANACAK”
Göreve geldiklerinde,  yaptıkları hizmetleri anlatan görsellerin şehrin muhtelif yerlerindeki billboardlara konulacağını ancak, bu görsellerde kendi fotoğrafının olmayacağını söyleyen  Özçelik, “Sizlerin 1 kuruşunu hizmetler dışında harcamayacağım. Halkın parası, halk için harcanacak. Yaptığımız hizmetleri panolarda göstereceğiz. Benim fotoğrafım o panoda olmayacak. Eğer olur da resmimi görürseniz, bilin ki Özçelik onun parasını kendi cebinden ödemiştir” dedi. Özçelik, Demirtaş’a piknik alanı, sanayi çarşısı ve kapalı pazaryeri yapacaklarını da söyledi. 
BÖCEK’İN SELAMINI İLETTİ
Dolu yağışı nedeniyle seraların zarar gördüğü Elikesik Mahallesi için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Muhittin Böcek ile yaptığı telefon görüşmesine de değinen Özçelik, birlikte iş birliği halinde çalışacaklarını belirterek,  Böcek’in Demirtaşlılara selamını iletti. Toplantının sonunda Özçelik’e, Demirtaşspor Kulübü tarafından üzerinde isminin yazılı olduğu forma ile atkı hediye edildi. Özçelik'e merhum Demirtaş Belediye Başkanı Mustafa Aras’ın eşi Neriman Aras tarafından “Bir Hümanist Başkan Mustafa Aras” adlı kitap hediye edildi. – CHP Alanya İlçe Teşkilatı / Bülten

Osman Özçelik'ten mecliste ilk mesaj: Kaçağa izin vermeyeceğim Osman Özçelik'ten mecliste ilk mesaj: Kaçağa izin vermeyeceğim