Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, seçime sayılı günler kala hem merkezde hem de kırsalda halk buluşmalarına devam ediyor ve vatandaşlarla bir araya geliyor. Bugün, Obaalacami ve Kızılcaşehir’de gerçekleştirilen programlarda vatandaşlarla kucaklaşan Başkan Yücel, yine yoğun ilgi ve destek gördü. Başkan Yücel’e programlarda 23. Dönem Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, Demokrat Parti Alanya İlçe Başkanı Hilmi Lök, Anadolu Birliği Partisi Başkanı Şükrü Güneri, Anavatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Ramazan Durdu Söyler, bölge muhtarları, Cumhur İttifakı Alanya Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililer eşlik etti.

BAŞKAN YÜCEL: ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK BELEDİYELERİNDEN BİRİ OLDUK

Mustafa Türkdoğan: Bundan sonra gözümüz üzerinde Mustafa Türkdoğan: Bundan sonra gözümüz üzerinde

Programda konuşan Cumhur İttifakı ilçe başkanları Alanya’da Adem Murat Yücel’e Antalya’da da Hakan Tütüncü’ye destek istediler. Başkan Yücel ise vatandaşlara seslenerek, “Biliyorsunuz Büyükşehir Yasası ile 16 beldemiz mahalleye dönüştü ve yaylalar ile 56 kat büyüyen bir coğrafyaya hizmet etme olanağımız oldu. Çok güzel bir yapılanma ile köylüsüyle kentlisiyle, yerlisiyle yabancısıyla kurumsallaşarak hizmet etmeye başladık. Hem ekonomik, hem mülki, hem araç gereç hem de projeler bakımından ülkemizin en büyük belediyelerinden biri olduk. Tabi bu hale gelmek için çok çalıştık, ayırmadan ayrıştırmadan her mahalleyi adım adım gezerek buralara bu kenti getirdik. Sayemizde bazıları da köyleri yaylaları öğrenmiş buralara gelmiş oldu.” dedi.

BAŞKAN YÜCEL: KIRSAL BÖLGELERİN ULAŞIM SORUNUNU 6 AYDA ÇÖZECEĞİZ

Başkan Yücel konuşmasına, “3 aydır seçim kampanyası yürütüyoruz. Halkımıza kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz. Görev tanımlamasından dolayı Büyükşehir’de olan su, kanalizasyon, ulaşım ve planlama gibi konularda vatandaşımız Alanya Belediyesi’ni biliyor. Bizlerde yetkimiz ve sorumluluğumuz olmamasına rağmen elimizden gelemi yapmaya çalışıyoruz. Bu sorunları aşmak için 1 Nisan’dan itibaren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek Hakan Tütüncü Başkanımızla çalışmalara başlayacağız. Ben iddia ediyorum, kırsal bölgelerin ulaşım sorununu yapmış olduğumuz ulaşım master planı ile 6 ay içerisinde Büyükşehir ile birlikte çözeceğiz.” diye konuştu. 

BAŞKAN YÜCEL: ÇOK GÜÇLÜ BİR KADRO KURDUK

“Bu dönemde de çok iyi bir ekip kurduk.” diyen Başkan Yücel, “Siyasetçiler, mühendisler, mimarlar, turizmciler ve esnaflardan yani her kesimden oluşan güçlü bir kadro kurduk. Bu kadro ile Alanya’nın yönetimine talibiz. Biz geçtiğimiz 10 yılda buralarda güzel işler yaptık. Biz elimizden geleni yaptık daha da çok işler yapacağız.” dedi. 

MUHTAR YÖNET: BU MAHALLE SİZ GELDİKTEN SONRA HİZMETE DOYDU

Kızılcaşehir Muhtarı Hüseyin Yönet bir konuşma yaparak, “Değerli Başkanım; mazbatayı aldığın günden itibaren belediyeye her vardığımda bir dediğimizi iki etmedin. Telefonla aradığımızda gereken neyse yapalım muhtarım dedin. Bu mahalle siz geldikten sonra hizmete doydu. Kızılcaşehir mahalle sakini olarak verdiğiniz hizmetler için teşekkür ediyorum. Sizler Alanya’ya hak ettiği değeri veriyorsunuz. Alanya halkı da size hak ettiğiniz değeri verecektir. Muhtarın tarafı olmaz derler. Biz hizmet tarafındayız. Sizler köyümüzün hak ettiği hizmetin daha fazlasını verdiniz. Bu yüzden sizin için köylümden destek istiyorum. Değerli köylülerim; verilen boş vaatlere inanmayın. 10 yıldır kırsaldaki insanlara değer veren, bir dediğini iki etmeyen değerli Başkanım Adem Murat Yücel’e desteklerinizi esirgemeyin.” dedi. Muhtar Yönet’in sözleri vatandaşlardan büyük alkış aldı. 

Obaalacami’de ise bir vatandaş söz alarak, “Başkanım bizim köyümüzü turizme açtınız, buraya bir müze kazandırdınız. Allah sizden razı olsun. Sizden çok memnunuz ve her zaman yanınızdayız.” dedi. 

Vatandaşlar mahallenin turizme açılması ve sonrasında yaptığı hizmetler için Başkan Yücel’e teşekkür ettiler.

Editör: DAMLA ERCİYAS