CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın sözleri bazı çevrelerce Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Muhittin Böcek’e vize olarak yorumlanırken CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kimsenin garanti aday olmadığının belirtti.

Antalya 13’üncü Kitap Fuarı açılışında konuşan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın sözleri bazı çevrelerce Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Muhittin Böcek’e vize olarak anlaşıldı. Ali Mahir Başarır yaptığı konuşmada, “Başkanımıza Antalya’yı çok kıymetli yazarlarımızın kitaplarıyla buluşturduğu için teşekkür ediyorum. 13. senesini kutluyoruz. Sayın Başkanla seneye 14.’sünde burada olacağız değerli dostlarım” ifadelerine yer verdi.

Osman Özçelik’ten Dimçayı’na Eskişehir modeli sözü Osman Özçelik’ten Dimçayı’na Eskişehir modeli sözü

“KİMSE GARANTİ ADAY DEĞİL”

Ancak CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan adaylıklarına yönelik sözleri Böcek’e vize iddialarına son verdi. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday ilan ettiği İstanbul, Ankara ve Aydın büyükşehir belediyelerinin mevcut başkanları hariç, kimsenin garanti aday olmadığının belirten Özel, “Verilmiş bir sözüm var: Yerel seçimlerde başarılı olmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız” diye konuştu.

MEMNUNİYET ANKETİ BAŞLIYOR

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2024 yerel seçimlerine yönelik yapacakları memnuniyet anketleri için 27 Kasım’dan itibaren sahaya çıkacaklarını söyledi. Vatandaşın gönlünde olan, partisini ileriye taşımış olan, seçildiğinde yaptığı işlerle ileride olan bütün belediye başkanlarının kendi gönüllerinde de olduğunu söyleyen Özel, “Adaylarımızla ilgili hem bizim olan belediyelerde hem de kazanma umudumuzun yüksek olan belediyelerimizde yapacağız. Adaylar anketten sonra eğer çok iyi bir noktadaysa zaten seçimi kazanacak aday olsa, diğerleri gerideyse hep birlikte o adayda ortaklaşacağız. Eğer kazanacaklar için kadınlar varsa tavrımızı kadından yana ortaya koyacağız. Eğer birden çok aday kazanıyorsa o kararı verirken özel şartlar ve sizin vereceğiniz bilgiler yoksa kararı mutlaka örgütümüzle birlikte vereceğiz.” dedi.