Gelecek Partisi Alanya İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi düzenlendi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ALTSO) düzenlenen genel kurulda partililerin karşısına tek aday olarak mevcut ilçe başkanı Mevlüt Çakan çıktı. Genel kurula Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcıları Feramuz Üstün, Hasan Hüseyin Bozok, İstanbul Milletvekili Doğan Demir, Antalya İl Başkanı Muhammet Acar, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Demir, Gelecek Partisi Bölge Başkanı Ali Kiriş, Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Çakan ile partililer katıldı. Divan oluşturulması ile başlayan genel kurul saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Genel kurulda önce konuşan İlçe Başkanı Mevlüt Çakan, kendisi ve partideki yöneticilerin yola birtakım değerler ile çıktığını söyledi. Çakan, “Bunlar şehrimizin, ülkemizin değerleri. Bu değerler azalmak yerine katlanarak çoğaldı. Aldığı emekli maaşı ile kıt kanaat geçinmeye çalışan, saygı duyulası, eli öpülesi emeklilerin dertleri ile dertlendik. Aldığı asgari, ücretin neredeyse tamamını kira olarak vermesi gereken emekçilerin dertleri ile dertlendik. Küçücük bir odada 4 kişi kalan, yurt bulamadığında kaydını dondurmak ya da kayıttan vazgeçmek durumunda kalan öğrencilerin dertleri ile dertlendik. Allah’ın sessiz kulu olan sokak hayvanlarının dertleri ile dertlendik. Siftah yapamadan kapatan, kredi borcu içinde boğuşan esnafımızın dertleri ile dertlendik. Bu şehrin, ülkenin geleceği ile dertlendik. Dertlendik ama durmayacağız. Dertlenmeye devam edeceğiz” dedi. 

“AYDINLIK TÜRKİYE’YE İLERLEYECEĞİZ”

Antalya İl Başkanı Muhammet Acar da, “Ben de bu toprakların bir evladı olarak aydınlık Bir Türkiye’nin geleceğine bir tuğla daha koyabilmek adına canla başla çalışacağıma söz veriyorum. Gelecek Partisi olarak Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da kongre sürecine girildi. Yönetimlerde daha önce görev alan dava arkadaşlarımızın tecrübelerinden ve yeni katılan arkadaşlarımızın kolektif düşünce yapısı, enerjisi ile aydınlık Türkiye’ye ivme kazanarak ilerlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“GELECEK PARTİSİ BİR SEVDA PARTİSİ”

Parti Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Demir de, “Gelecek Partisi bir sevda partisi. Bir ideoloji partisi olmasa da kitle partisi olarak Türkiye’nin 81 vilayet, 973 ilçesinde geceli gündüzlü, vefakar, cefakar çalışan bireyleri ile ülkenin geleceğini aydınlatmak için mücadele veriyor. Gelecek Partisi’nin ulu çınarının altında herkesi ısıtacak kadar güneş, terleyenleri serinletecek kadar gölge var. Onun için yarınlara yürürken bu inançla, kararlılıkla, imanla özgür, demokrat, çağdaş, hukukun üstün kılındığı, sokaktaki her bireyin onuruyla yaşayabildiği ve kendi özgür iradesini hür bir şekilde haykırabildiği bir ülkenin inşası için yola çıktık. Bundan sonra bu kararlılığımız aynı şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.    

“6’LI MASA’YI 10 YAPACAĞIZ”

İstanbul Milletvekili Doğan Demir ise,  “Çok zor koşullar altında parti kurduk. Türkiye’de ilk kez bütün etnik ve siyasi yapıların içerisinde olduğu genel başkanımızın bizi bir araya getirdiği bir siyasi parti kurduk. Memleket şu an yanıyor. İnsanlar şu an evine ekmek götüremiyor. Biz aslında seçime başlarken seçimi almıştık ama 2-3 etken ce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devletin bütün imkanlarını kullanarak bakanların bile son güne kadar neler yaptığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz. 3 buçuk milyon Suriyeliye nasıl oy kullandırdıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Şurada 5-6 ayımız var. Buradan başlayarak her tarafı teke tek gezeceğiz. İnadına 6’lı Masa’yı 7,8, 10 yapacağız” dedi.

“GİRİLMEDİK EV, İŞ YERİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok da, “Alanya’nın genel merkezde çok farklı bir yeri var. Yaklaşan bir yerel seçim var. Alanya’mızda kongre sonrası partililerin kolları sıvayıp hızlı bir çalışma yapacağını ümit ediyorum. Girilmedik ev, iş yeri bırakmayacağız” diye konuştu.

“ANLATMAYA İHTİYACIMIZ VAR MI?”

Genel Başkan Yardımcısı Feramüz Üstün ise, “Seçim bitti. Mutla olan insanlarla karşılaşıyor musunuz? Asgari ücretin 11 bin 400 TL, yoksulluk sınırının 40 bin TL olduğu yerde bir eve dört asgari ücret girmesi lazım ki yoksulluk makamına ersin. Böyle bir yerde bizim anlatmaya ihtiyacımız var mı?” dedi. Konuşmaların ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu ve tahmini bütçe oy birliği kabul edildi. Ardından oy kullanma işlemine geçildi. Kongrede tek aday olan Mevlüt Çakan tekrar aynı göreve seçildi.

Çakan’ın yönetiminde yer alan isimler şöyle: 

YÖNETİM KURULU ASİL

Adem Kaya

Ali Korkmaz

Evrim Yılmaz

Fahrettin Özer

Fatma Arslan

Gökhan Engürlü

Harun Dedeoğlu

Hüseyin Güler

Mehmet Gökkaya

Mustafa Arslan

Halk TV’de konuşan Özçelik ilk yapacağı işi açıkladı Halk TV’de konuşan Özçelik ilk yapacağı işi açıkladı

Mücahit Tezcan

Nazmi Küçükgenç

Rahmi Gülbudak

Sedat Feyzi Gürcan

Sevban Yüksel

Şenol Kurt

Tunahan Uysal

Veronika Şeker

Yıldız Serdaroğlu

Yusuf Alanay

Editör: DAMLA ERCİYAS