- Mehmet AL

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, partinin yeni yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kendisinden bahseden AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, yapımı süren ve Alanya’ya kazandırılacak yeni hizmetler hakkında istişarelerde bulundu. Hedefleri ve yapacağı çalışmalara ilişkin konuşan Tavlı, “Bu görevimizi daha ileriye taşıyabilmek için ekibimiz heyecanlı. Mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

CHP Alanya'da kadınlar bugün başkanını seçecek CHP Alanya'da kadınlar bugün başkanını seçecek


‘MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ’
Tavlı kahvaltının açılış konuşmasında, “Sizlerle sık sık böyle buluşmaya çalışacağız. Alanya’mız için neler yapabiliriz, fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz. Öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum kısaca. 2004 yılında partimizin Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı’nda çalışmaya başladım. 2009 yılında da İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevine 2011 yılında da Gençlik Kolları Başkanlığı’nı Mustafa Toklu’ya devrettim. Siyasete belli bir süre ara verdim ama bu ara verdiğim süreçte de her zaman partimizin emrinde olduk. Seçimlerde mücadelemize devam ettik. Tekrar partimizde görev almaya devam ediyoruz. Son genel seçimde de Seçim Koordinasyon Merkezi’nde genel başkanlık yaptım. Mustafa Toklu’nun Aday adaylığı süreci ile birlikte bu koltuk bize nasip oldu. Bu görevimizi daha ileriye taşıyabilmek için ekibimiz heyecanlı, mücadelemize devam edeceğiz. Bu süreçte de sizlerle bir araya gelmeye devam edeceğiz. Fikirlerinizi ve eleştirilerinizi almak isterim. Basınımızın değerini biliyoruz” diye konuştu.
“YANLIŞ ANLAŞILMA SÖZ KONUSU OLDU”
Tavlı kahvaltının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tavlı açıklamasında, geçtiğimiz günlerde AK Parti bayrağını Alanya semalarında dalgalandıracaklarını ve AK Parti belediyeciliğini Alanya ile buluşturma heyecanını yaşadıklarını belirtiği açıklamasına ilişkin yanlış anlaşılmanın söz konusu olduğunu belirtti. Tavlı konuyla ilgili sorulan soruya şu açıklamalarda bulundu: “Yanlış anlaşılma söz konusu oldu. Orada biz parti tabanımızın isteğini dile getirdik. 2002 yılında kurulan bir partiyiz ve iktidar olmamıza rağmen bugüne kadar Alanya’da hiçbir yerel seçimi kazanamadık. Parti tabanımızın böyle bir isteği var. Ben de parti teşkilatımın yönetimimin sözcüsüyüm. Onların isteğini, dileğini anlattık, anlatmaya çalıştık, Parti büyüklerimizin parti genel merkezimizin vereceği her karara da saygılıyız.” 

Editör: DAMLA ERCİYAS