– Erkan Uysal

AKŞENER YENİDEN SEÇİLDİ

İYİ Parti’nin 3. Olağan Kurultayı’nda, tek aday olan Genel Başkan Meral Akşener, oy kullanan 1151 delegeden, 1127’sinin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi. “Rotamız net, pusulamız millet” sloganı ile yapılan kurultayı “hesaplaşma zemini” olarak nitelendiren Akşener, “Herkes haddini bilecek. Parti içinde şımarıklığı bitireceğim” sözleriyle parti içi muhalefete sert mesajlar verdi.

GÖZLER İL VE İLÇELERDE

Kurultayın ardından gözler il ve ilçelere çevrildi. Geçen yıl gerçekleştirilen Alanya İlçe Kongresi öncesi adı ilçe başkan adayı olarak geçen Su Yapı sahibi Fatih Uyar, yeniden gündeme gelmeye başladı. Kendisine gösterilen teveccüh sonrası açıklama yapan Uyar, mevcut ilçe başkanı Alper Arıkan ile çalışmaya devam edeceğini bildirip Arıkan’ın Antalya’da görevlendirilmesinin ardından göreve gelen Şefik Bahçe ile çalışmaya devam etti.

“YARINLAR BİZE UYAR” DEMİŞTİ

Söz konusu açıklamasında “Bugün değil belki ama yarınlar bize uyar” diyen ve İYİ Parti Alanya Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Fatih Uyar’ın ismi kulislerde konuşuluyor.

Alanya’nın değerli markası Su Yapı ile sektörde başarılı işlere imza atan, Alanya Galatasaraylılar Dernek Başkanı olarak spor alanında da adından söz ettiren, siyasette de İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev alan Fatih Uyar’a ilçe başkanı olması yönünden teveccüh gösterildiği belirtiliyor. 

Konukçu’ya HDP Tepkisi Konukçu’ya HDP Tepkisi

Editör: DAMLA ERCİYAS