İYİ Parti Konaklı Mahalle Başkanı Şahin Ararat, hem mahalle başkanlığından hem parti üyeliğinden istifa etti. Şahin Ararat istifasını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Ararat yaptığı paylaşımda “Gördüğüm kadarıyla İYİ Parti’nin iç karışıklık, istifalar, aday belirlemedeki hatalarıortadadır. Sahada canla başla emek veren insanlar hiçe sayılmış, hakları gasp edilmiştir. Vicdanım ve duygularım bu haksızlık karşısında sessiz kalmama müsaade etmemiştir. Ekip arkadaşlarımla istişare sonucu, çok sevdiğim, güvendiğim İYİ Parti defterini kapatıyor, Konaklı Mahalle Başkanlığı’ndan ve partiden istifa ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Fatih Ürkmezer’den şehit ve gazi ailelerine bayram ziyareti Fatih Ürkmezer’den şehit ve gazi ailelerine bayram ziyareti

Ararat’ın paylaşımına “Yalnız değilsin başkanım” yazan onlarca partili İYİ Parti’den kendilerinin de istifa ettiğini gösteren belgeleri paylaştılar.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLER YAĞDI

Eski ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in İYİ Parti’den aday gösterilmesine ve yaşanan istifalara vatandaşlar sosyal medyadan yorumlarda bulundular. İşte bazı yorumlar: 

-Bu daha başlangıç, bu daha iyi günleri. İYİ Parti yok olup gidecek.

-İYİ Parti’ye zırnık oy yok. Adam çalışıyor yıllardır, parayı basan aldı misali

-Partiye para, millete para dağıtıp gelmeye çalışan geldiğinde verdiği paraları çıkarmaya gelir, emin olun.

-Partiye emek veren insanlar saf dışı bırakıldı, başka partilerde kendine yer bulamayan biri aday gösterildi.

-Ayağının altında sabun kalıbı olan kişiler, kim aday gösterirse oradan aday olurum mantığıyla hareket ediyor. Adaylığını kabul ettirmek için milyon dolar paraların verildiği iddia edilen kişiler o koltuğa halka hizmet etmek için mi, yoksa sözüm ona verdikleri milyonları 10 katı yapmak için mi aday oluyorlar.Bilmedikleri bir şey var. O şakşakçılık siyaseti bitti artık, etraflarına birkaç kendileri gibi olan tipleri toplayıp arasında paşasın diyenlerin gazıyla yola çıkanlar. Seçim akşamı kalp krizi geçirebilirler. 

– Kemal Cengiz