CHP Alanya'da kadınlar bugün başkanını seçecek CHP Alanya'da kadınlar bugün başkanını seçecek

Alanya’da İYİ Parti Alanya Belediye Meclis Üyesi Didem Dim Özaltın’ın “Herkes kendi derdine düştü, değerler, şahsi çıkarlar uğruna hiçe sayıldı. Siyasi ahlaktan gitgide uzaklaşıldı” diyerek istifasını duyurmasının ardından bir istifa haberi daha geldi. İYİ Parti Alanya Belediye Meclis Üyesi Hasan Can Kamburoğlu bugün istifa ettiğini duyurdu. İstifa gerekçesini belirtmeyen Kamburoğlu, yazılı açıklamasında “Alanya’ya hizmet adına başladığım bu yolculuğa İYİ Parti’den istifa ederek, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında devam edeceğimi sizlerle paylaşmak isterim” dedi. 
Kamburoğlu açıklamasında şu ifadelerde bulundu: 
“Alanya Kamuoyuna,
Doğup büyüdüğüm ve çok şey borçlu olduğum Alanya’mıza hizmet edebilmek için İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi ittifakı altında Abdullah Sönmez ‘in listesinden Alanya Belediye Meclis üyesi adayı olarak siyasete atıldım.
Geçirdiğimiz beş yıllık görev süresince gerek Alanya Belediye Meclisi’nde, gerek Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde doğruyu yanlıştan, haramı helalden ayırarak,  çocuklarımıza daha yaşanabilir bir şehir bırakmak adına elimden geldiğince belediyelerimizin çalışmalarına katkı sağladım. Beş yılın ardından bu onurlu görevi layığıyla yapmış olmanın gururunu yaşıyorum.
Listesinde bana yer vererek, siyaset üzerinden şehrimize hizmet etme yoluna açan parti teşkilatlarına, emekçilerine, üyelerine ve destekleriyle beni motive eden siz değerli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.
Son olarak Alanya’ya hizmet adına başladığım bu yolculuğa İYİ Partiden istifa ederek, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında devam edeceğimi sizlerle paylaşmak isterim.”

Editör: DAMLA ERCİYAS