31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi aday adayları belli olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler, görevinden İstifa ederek Gazipaşa Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den aday adaylığını duyurdu.

Alanya Alperen Ocakları bir ilke daha imza attı Alanya Alperen Ocakları bir ilke daha imza attı

Esen Yaptığı açıklamada, “Değerli  Dostlarım, Büyük bir onurla sürdürmekte olduğum Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü görevinden istifa etmiş bulunmaktayım. 21/11/2023 Salı günü saat 11.00'de AK PARTİ Gazipaşa İlçe Binası önünde Gazipaşa Belediye Başkanlığı için  Aday Adaylığımı açıklayacağım.Katılımınız ve desteğiniz güç verecektir” ifadelerini kullandı.

 ESEN DİLER KİMDİR?

Esen Diler, 1970 yılında Gazipaşa’da doğdu. Gazipaşalı emekli öğretmen Naciye Uysal ve Osman Uysal’ın 2 çocuğundan büyüğü olan Diler; ilk, orta ve lise tahsilini Gazipaşa’da tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Memuriyet hayatına Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde başladıktan sonra 1998-2002 yılları arasında Ziraat Bankası’nda görev aldı. 2002 yılından itibaren Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM)’de çalışmaya başlayan ve 2012 -2018 yılları arasında BYEGM Antalya İl Müdürü olarak görev yapan Esen Diler, 2018’den itibaren de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Diler, evli ve 1 çocuk annesidir.