– Erkan Uysal

Akseki CHP yönetiminde 8 istifa Akseki CHP yönetiminde 8 istifa

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, il kongresinde tekrar aday olacağını açıkladı. Ağustos ayındaki kongrenin ardından CHP Alanya İlçe Teşkilatı’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Cengiz, gazetecilerin sorularını cevapladı. İl kongresi öncesi CHP ilçe başkanlarının tek il başkan adayı üzerinde mutabakata varmak üzere toplantı yaptığı ve bu durumun CHP geleneğine çok uygun olmadığı hatırlatılan Cengiz, “Ben kongre süreci başladığı gün aday olduğumu il başkanı olarak ilan etmiştim. Ben adayım. Diğer konular parti içi konular. Parti içi demokrasi konusunda şu anda mevcut Siyasal Partiler Kanunu’na göre en yüksek derecede demokrasiyi uygulayan partinin mensubu olarak bu konuları burada değerlendirmemiz uygun olmaz ama her me sonuç çıkarsa çıksın burada partimiz kazanacaktır.  Ben bu soruya karşılık olarak aday olduğumu ifade edebilirim. Mutlaka başka adaylar da çıkacaktır. Ortak aday CHP kültürüne çok uygun değil dediniz. Genelde de öyledir ama olmayacak bir şey değildir. Başka illerimizde de olabiliyor” dedi.
“BUNA CEVAP VERMEK KASAPTAKİ ETE SOĞAN DOĞRAMAK OLUR”
İlçe başkanlarının tek aday üzerinde mutabakata varması, bu kişinin de kendisi olmaması durumunda  yine aday olup olmayacağı sorulan Cengiz, “O sonucu görmeden bu soruya cevap vermek kasaptaki ete soğan doğramak olur. Bir kasap olarak bunu ben yapmam” dedi.
“VARILMIŞ BİR MUTABAKAT YOK”
CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir de, “Şu anda varılmış bir mutabakat yok. Bir isim üzerinde anlaşma yok” diye konuştu.  
                                                                                                                                             
                                                                                                                         

Editör: DAMLA ERCİYAS