-    Erkan Uysal 

CHP Alanya İlçe Kadın Kolları Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. ALTSO Konferans Salonu’ndaki olağan genel kurula CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, CHP Alanya İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile partililer katıldı. Mevcut CHP Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut ile İmmihan Bas Arı’nın yarıştıkları genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan oluşturulması ile devam eden genel kurulda ardından yönetim kurulu çalışma raporu okunarak oy birliği ile devam etti. Genel kurulda konuşan İlçe Başkanı Bülent Kandemir, “Çalışarak birlik beraberliğin sonucunda zaferin gelebileceğini herkese gösterdik. Umut ediyorum ki bu kongremiz parti içindeki, kadınlar içindeki birlik beraberliğimizi daha da artıracak. Ana hedef olarak koyduğumuz önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizi bu ceberrut yönetimden kurtarıp CHP’yi iktidar yapma yolunda hep beraber çalışacağımızı umut ediyorum” dedi. 
“TEK ADAMI İNDİRMEK BOYNUMUZUN BORCU”
İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, “Kadın örgütü CHP’nin bel kemiği. Güçlü bir kadın örgütü ana kademesi ile uyumlu gençlik kolları ile birlikte el ele verdiği zaman bu birlikteliğin başarı getireceğini bir kez daha Alanya’da kanıtladınız. Antalya’da 19 ilçenin 16’sını kanarak büyük başarı elde ettik. Başarımızın oranı İzmir’den daha fazla. Bu başarıyı sürekli kılmak hepimizin elinde. Biz Antalya’da 7 milletvekilini çıkardık. Bu Alanya’nın katkıları ile oldu. Bu dönem en az 11 vekil hedefimiz var.  Bunu başaracağız. CHP iktidarını kuracağız. 2 kez birinci parti olduk ama artık genelde de birinci parti olarak göstereceğin o tek adama bu süreçleri bu şekilde yönetmek. Kadınlar getirdi denen o tek adamı indirmek biz kadınların boynunun borcu” diye konuştu. 
“TEMEL ARZUM DAHA FAZLA DEĞİŞİM YARATMAK”
Aday İmmihan Bas Arı da, “Yıllardır CHP ailesinin aktif bir üyesi olarak evde izleyerek değil, sahalarda gece gündüz mücadele etmiş, örgütün tabanından gelen genç ve dinamik ekibimle CHP Kadın Kolları Başkanı olarak karşınızdayım. Bu göreve talip olmamın temel sebebi kadın hakları ve eşitlikçi mücadelesine sarsılmaz inancımın bu alanda daha fazla değişim yaratma arzum. Bu kararı alırken kadınlarımızın siyasette daha etkin bir rol alması gerekliliği ve partimiz ilke ve değerlerine olan bağlılığı temel motivasyonum oldu. Öncelikli hedefimiz partimizde her dönem fedakarlık ederek sokak sokak mücadele eden, sonra kaybolan partimizin gizli kalan kahramanları kadınlarımıza ulaşmak, onlarla daha etkin projelerle el ele çalışarak değişimin öncüsü olmak” ifadelerini kullandı. 
“KADIN KOLLARI ÖRGÜTÜMÜZÜ GENİŞLETECEĞİZ”
Tekrar aday olan mevcut Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut ise, “Alanya’da bütün mahallelerde çalmadığımız kapı kalmadı. Bu süreçte bizi güler yüzle karşılatan Alanya halkına çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların semeresini gördük. Beklediğimiz oyun üzerinde, oy patlaması oldu. Sadece Alanya’ya değil, yakın çevreye de örnek gösterilecek bir başarıya imza attık. 74 yıllık özlemi bitiren zafere ortak olduk. Bu zaferin içinde olmaktan onur duyuyorum. Bu zafere az veya çok katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Bizler liyakatli, çalışkan, cumhuriyetin kurucu felsefesine bağlı partimizin iktidar yolculuğuna katkıda bulunmak amacıyla yeni dönem için tekrar göreve talip olduk. Önümüzdeki dönem yoğun geçen seçim döneminde ektiğimiz tohumların yeşermesi dönemi. Kadın kolları örgütümüzü genişleteceğiz. Her mahallede partimizin oy yüzdesiyle uyumlu üye kazanılmasını sağlayacağız. Kadınlarımızın toplumsal eşitliğe yönelik mücadelesinin öncüsü olmaya devam edeceğiz” dedi.  Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Saat 17.00’de sona eren oy verme işleminin ardından oy sayımına başlandı. Gerçekleştirilen seçimde 167 oy alan Ümran Aykut tekrar aynı göreve seçilirken, aday İmmihan Bas Arı ise 129 oy aldı.

Özçelik belediye personeli ile bayramlaştı Özçelik belediye personeli ile bayramlaştı

95540891 Da1A 45Ec 8C64 37F682261787

Editör: DAMLA ERCİYAS