-    Erkan Uysal 


MHP Alanya Seçmen İletişim Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Salı Pazarı karşısındaki merkezin açılışına Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, önceki dönem Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun ve MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, MHP ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılışta MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel ve MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun’un ardından konuşan Başkan Yücel, “20 yıllık tecrübe ve belediye başkanı olduğum ilk günkü heyecanla, aynı çalışma azmiyle karşınızdayım. Memleketimize hizmet aşkıyla tekrar yola çıktık. Alanya için durmak yok, yola devam ediyoruz. Bizim yolumuz, Malazgirt’ten 15 Temmuz’a kadar süren milli bir mücadelenin, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, liderimiz Devlet Bahçeli’nin yoludur.  Bizleri, Cumhur İttifakı adaylığına layık gören Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi Allah’ın izniyle ve sizlerden aldığımız destekle mahcup etmeyeceğiz. Güçlü bir Türkiye, Antalya, Alanya için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte kazanacağız. Sizlerle omuz omuza, gönül gönüle, el ele yürüyeceğiz. Bıkmadan, usanmadan, yılmadan çalışacağız. İnşallah kazanan biz olacağız. Biz kazandıkça Alanya’mız kazanacak” dedi. 
“DEDİKODU SİYASETİNDEN MEDET UMMADIK”
10 yıllık belediye başkanlığı döneminde hep iş, hizmet proje ve eser ürettiklerini vurgulayan Başkan Yücel, “Biz, sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Biz, eserlerimizle konuştuk, projelerimizle konuştuk, hizmetlerimizle konuştuk. Neticelendirdiğimiz sözlerimizle konuştuk. Boş konuşmadık, iftira atmadık, kimseyi karalamadık, dedikodu siyasetinden medet ummadık. Dürüstlükten, şeffaflıktan, doğruluktan ayrılmadık. Herkese eşit ve adil davrandık. Mütevazi ve ulaşılabilir olduk. Belediyenin kapısını herkese açtık. Güçlünün karşısında, haklının ve mağdurun yanında olduk. Bundan sonra da, halka hizmet Hakk’a hizmettir düsturuyla, Şeyh Edebali’nin insanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışıyla hizmet etmeye devam edeceğiz.  Medeniyetlerin beşiği, Selçuklu’nun başkenti, Osmanlı’nın liman şehri, Akdeniz'in incisi, turizmin marka şehri, bu kadim kentin, güzel insanlarına hizmette bulunmak bizim için kutsal bir vazife, büyük bir onur ve gururdur. En büyük gayemiz Sultan Alaaddin Keykubat’tan bizlere aktarılan sancağı, daha yükseklerde dalgalandırmak. Her dilden, her dinden, her milletten, ülkemizin her şehrinden insanların huzurla, güvenle yaşadığı bu şehri hep büyüttük, hep ileriye götürdük, hep yücelttik. 10 yıllık görev süremizde pandemi oldu, yangın oldu, deprem oldu, savaşlar oldu, şehrimize büyük bir göç yaşandı. Biz, bir taraftan kentimize sığınan, Alanya’da huzur ve güven arayan insanlarımıza destek olmaya çalıştık, bir taraftan da kentimizin huzurunun, güvenliğinin, istikrarının ve dinamiklerinin bozulmasına izin vermedik. Ekonomik ve toplumsal tüm zorluklara göğüs gererek, bu süreci hep birlikte başarıyla yönettik. Bir dünya kenti, bir turizm kenti olan, aynı zamanda bir tarım şehri, bir eğitim şehri, bir spor başkenti olan, yerli ve yabancı misafirlerimizle yaz nüfusu 1.5 milyonun altına inmeyen, kışın ise 500 binden fazla insanın yaşadığı Alanya’mız nüfus olarak 28 ilden, ekonomi olarak 46 ilden daha büyük bir yapıya sahip. Alanya’mız sıradan bir şehir değil. Bu yüzden işinin ehli olmayan, tecrübesi olmayan, belediyecilik bilgi birikimi olmayanların yönetebileceği bir şehir hiç değil. Belediyecilik vizyon işidir, belediyecilik proje işidir. Belediyecilik gönül işidir. Belediyecilik çalışkan kadroların işidir. Belediyecilik Adem Murat Yücel’in işidir, bizim ekibimizin işidir. 
Alanya halkı artık biliyor, yaparsa Adem Başkan yapar diyor.
“ALANYA’NIN 5 YILININ HEBA OLMASINA İZİN VEREMEYİZ”
Antalya’nın 5 yılını kaybettiğini, Alanya’nın da bir 5 yılının heba olmasına asla izin veremeyeceklerini söyleyen Yücel, “Alanya’nın durmaya, duraklamaya vakti yok. Alanya’yı hep ileriye taşımak için, hizmetlerimizin devamı için, istikrar ve güven için, Alanya’yı gururla, kıvançla Türkiye yüzyılına taşımak için yeniden Cumhur İttifakı’nı zafere ulaştıracağız. Alanya’da Adem Murat Yücel, Antalya’da Hakan Tütüncü diyeceğiz. Partimizin üretken belediyecilik ve AK Parti’nin gerçek belediyecilik anlayışını birleştirip, ustalık dönemimizde Hakan Tütüncü başkanımla birlikte hem Antalya’ya hem Alanya’ya altın çağını yaşatacağız. Biz Alanya için gecemizi gündüzümüze kattık. 10 yılda 10 gün izin kullanmadan çok çalışarak Alanya’mıza sayısız eser ve hizmet kazandırdık.  Alanya Belediyesini en iyi yapılanan, en iyi kurumsallaşan bir belediye haline getirdik. Merkezinden kırsalına, en ücra köşesine kadar, Alanya’da yaşayan herkese eşit, kaliteli, hızlı bir şekilde hizmetlerimizi ulaştırdık. Göreve geldiğimizde belediyenin bütçesi 96 milyondu. Şimdi  bütçemiz 4 Milyar 600 bin TL. Bütçemizi 40 kat büyüttük. Alanya Belediyesini Antalya’nın en çok yatırım yapan belediyesi haline getirdik. Yapılamaz denilenleri yaptık. Alanya Teleferik’i hizmete açtık. Vatandaşlarımızın bütçesine destek olmak ve tasarruf sağlamak için üretim tesisleri kurduk. Alanya’nın markası Alaiye Su’yu Alanya halkımızla buluşturduk. Üretken belediyecilik anlayışımızla suyumuzu kendimiz üretiyoruz, ekmeğimizi kendimiz üretiyoruz. Güneş enerji santrallerimizle elektrik enerjimizi kendimiz üretiyoruz. Asfalt plenti ve beton fabrikalarımızda kendi kullandığımız asfalt malzemesini ve betonu üretiyoruz.
Macera Parkı’nı, Devlet Bahçeli Yaşam Alanı’nı Alanya’mıza kazandırdık. Dönemimizde 187 parkı hizmete açtık. Yeşil alanları 4 kat artırdık.
Cumhuriyet Mahallemizde 37 hektarlık bir alanda Türkiye’de altyapısı en iyi şekilde yapılan, ülkenin en güzel mimari projesiyle kentsel dönüşüm uygulamasını başlatıyoruz. Akıllı bina özelliğine ve son sistem teknolojiye sahip belediye hizmet binamız tamamlandı. Çevre düzenlemesi yapılıyor. İnşallah seçimlerden sonra orada hizmet vermeye başlayacağız. Cuma Pazarı projemizde otopark ve pazar alanını hizmete açtık. Sinema, dijital kütüphane ve sosyal alanların inşaatı hızla devam ediyor. Akdeniz’in en büyük kapalı spor salonlarından biri olan ve yarı olimpik havuza sahip, 18 ayrı branşta spor dalının yapılabileceği Oba Kapalı Spor Salonumuz tamamlandı. İnşallah Mart ayında hizmete açacağız. Önceliğimiz eğitim diyerek 10 yılda 10 tane okul yaptırdık. Alanya’da İkili eğitim yapan 2 okul kaldı. Biri konaklıda biri Cikcilli’de. Birini devletimiz yapıyor birini biz yapacağız. Alanya’da ikili eğitimi biz sonlandıracağız.  Alanya’mıza 2 tane etüt merkezi kazandırdık. Alanya’da etüde giden öğrencilerin yüzde 44’ü bizim etütlerimizden eğitim alıyor. Kamu kurumlarında çalışan tüm annelerimize destek olmak için kreşimizi açtık. Mahmutlardaki kreşimizi de bitirerek çalışan kadınlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Kırsaldaki kız çocuklarımız lise ve dengi okullarda okuyabilsin diye Kız öğrenci yurdunu hizmete açtık. Başvuran tüm öğrencilere yurdumuzun kapısını açıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Seçim bitti, itiraz süreci başladı Seçim bitti, itiraz süreci başladı

“GURUR DUYULACAK ESERLERE İMZA ATTIK”
Başkan Yücel konuşmasını şöyle sürdürdü:
“10 yıl önce doğup büyüdüğüm, taşına, toprağına, denizine, rüzgarına, mavisine, yeşiline varlığımı borçlu olduğum Alanya’mın belediye başkanı olarak beni görevlendirdiniz. Geçtiğimiz 10 yılda tüm enerjim, gücüm, aklım ve kalbimle, adım adım planlayarak, alın teri dökerek, durmadan, yorulmadan Alanya için çalıştım. Alanya daha güçlensin, daha yükselsin, daha ileri gitsin, daha güzelleşsin, daha da yücelsin diye karış karış her köşesine hizmet götürmenin mücadelesini verdik. Yaylalara kadar uzanan asfalt yollardan tüm dünyanın hayranlıkla izlediği turizm kenti kimliğine, kentimize kazandırdığımız mega projelerden her Alanyalının yüzündeki gurur ve gülümsemeyi sağlayan sosyal belediyecilik uygulamalarımıza kadar gurur duyulacak eserlere imza attık. Ancak asla bu kadar yeter demedik. Hep dahası olması gerektiğine inandık. Çünkü biliyorum ki Alanya’da daha yapılacak çok mega proje, daha güzelleşecek çok mahalle, daha yeşerecek çok park, daha kazandıracak çok üretim tesisi, daha gidilecek çok yol var. 
Alanya’da daha büyüyecek çok çocuk, daha gelişecek çok genç, daha mutlu olacak çok kadın, daha kazanacak çok esnaf, daha rahat yaşayacak çok hemşerim var. İşte bu yüzden. Bu enerjinin dahası var, Bu sevginin dahası var, 
Bu işin dahası var. Bu hizmetin dahası var. Alanya’nın dahası var diyoruz. Memleketimi çok seviyorum
Alanya’yı çok seviyorum. Hizmet etmeyi daha çok seviyorum. Biz hazırız, kararlıyız. Ayırmadan, ayrıştırmadan, Alanya’mız için memleketimiz için, canla başla çalışmaya devam edeceğiz.”