Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan Adayı Tunahan Toksöz seçim maratonunu sürdürmeye devam ediyor. Otelcileri ziyaret eden Toksöz, turizm sektöründe yaşanan sorunları dinleyerek talepleri aldı. Turizmde stokçuluk olmadığını, boş kalan odanın o günü zararla kapattığını söyleyen Toksöz, otellerin doğru zamanda, doğru fiyatlandırmalarla pazarlanması gerektiğini vurguladı. Toksöz, “Yatak kapasitesi doluluğunu önemli fakat gerçek büyüme kaliteli hizmet anlayışıyla otelleri pazarlamaktan ve turistin Alanya'ya gelme nedenlerini çoğaltmaktan geçiyor. Mart sonu tüm otelcilere "şorttayız" sözünü söyletmek istiyoruz. Otelcisinin mutlu olmadığı bir turizm beldesinde hiçbir ticari sektör gerçek mutluluğu yaşayamayacaktır” dedi. 

Toksöz maddeler halinde turizmdeki hedeflerini şu şekilde sıraladı:

Alanya’da yarın 15 mahallede elektrik kesintisi yapılacak  Alanya’da yarın 15 mahallede elektrik kesintisi yapılacak 

*Alanya'ya gelen turistin gelme nedenleri üzerinde kapsamlı bir çalışma yapacağız.

*Alanya ve bölgede bulunan otellerimizin yatak sayısına bakmadan otellerimize tasarım ve müşterinin beklentilerini içeren tavsiye çalışması yapacağız. Otelcilerimizin oteli nerede olursa olsun, kaç yataklı olursa olsun tercih edilen otel olmasını sağlayacağız.

*Hedeflerimiz sayesinde kârlılık oranı yüksek bir turizm beldesi olmayı başaracağız.

*Rakam ve sayılar ile meşgul olmayacağız. Kaliteli hizmet anlayışımızdan taviz vermeden kârlılığı hedefleyen bir Alanya olacağız.

*Esnafımızın, turizmcimizin, tüccarımızın şehrimizde yaşama mutluluğu ile buluşması bizim en büyük başarı onurumuz olacaktır.