ALKÜ’de Turizm Haftası etkinlikleri başladı ALKÜ’de Turizm Haftası etkinlikleri başladı

Alanya İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Arama Kurtarma Ekibi üyesi Adil Yüksel, Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Ağrı Dağı tırmanışına katıldı. Bir hafta süren zorlu tırmanışın sonunda 5 bin 134 metre yüksekliğe ulaşan Yüksel, Türk bayrağı ile fotoğraf çektirdi.  Yüksel, tırmanış hakkında şunları söyledi: “Ağrı Dağı, Türkiye'nin en yüksek dağı ve bir milli sembol. Bu dağa tırmanmak hem bir spor hem de bir vatanseverlik göreviydi. Zirveye ulaştığımda çok mutlu oldum. Türk bayrağını orada dalgalandırmak benim için büyük bir onurdu."
“EDİNDİĞİ TECRÜBELERİ AKTARACAĞIZ”
Alanya İHH arama kurtarma ekibi başkanı Ramazan Başkan da Yüksel'i tebrik etti.
Başkan, “Bilindiği gibi dağcılık insanın kendini ve doğayı tanımasına, sınırlarını zorlamasına ve kişisel gelişimine katkıda bulunan bir spor dalı. Dağcılık yapanlar fiziksel ve zihinsel olarak pek çok fayda sağlar. Dağcılık, vücudun dayanıklılığını, esnekliğini ve gücünü artırır. 
Aynı zamanda, dağcılık stresi azaltır, ruh halini iyileştirir ve özgüveni yükseltir. Dağcılık ayrıca, doğa ile bağ kurmayı, farklı kültürleri tanımayı ve takım çalışması becerilerini geliştirmeyi sağlar. Dağcılık yapanlar, karşılaştıkları zorlukları aşmak için sabır, cesaret ve problem çözme yeteneklerini kullanır. Dağcılık, insanın hayata bakış açısını değiştiren, unutulmaz bir tecrübe sunar. Yüksel, ekibimizin değerli bir üyesi. Ağrı Dağı tırmanışında gösterdiği başarı bizleri gururlandırdı. Amacımız bu tırmanışta edindiği tecrübeleri diğer arkadaşlarımıza aktarmak” diye konuştu. – Erkan Uysal