Kemal Cengiz

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde seçmenin karşısına çıkacak adayların meclis listeleri de yenilendi. Cumhur İttifakı’nda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yeni listesinde mevcut meclis üyelerinden 14 isim yer almadı. Bu isimler şöyle: Kerim Aydoğan, Mehmet Ali Kiriş, Fatma Melike Nazifoğlu, Paulıına Müftüoğlu, Mehmet Ali Tekin, Bilal Azak, Kerim Ertekin, Merve Baysal, Mustafa Keşoğlu, Arif Tok, Emine Çalış, Ali Rıza Kayacı, Adem Er, Mustafa Toksöz.
Cumhur'da Ali Şahin, Alper Birer, Tunahan Kasapoğlu, Muammer Özbudak, Meliha Aras Erdoğan, Nuri Tokuş, Kayhan Balta, Mehmet Babaoğlu, Mustafa Tuna, Fevzi Alaettinoğlu yeniden meclis listesine yazıldılar.

CHP’de Erkan Demirci, Serkan Salvur, Hüseyin Yaman ve daha önce partisinden istifa eden Yılmaz Bağışlar da yeni meclis listelerinde yer almadı. CHP’de sadece Nazmi Zavlak ve İYİ Parti’den gelen Hasan Can Kamburoğlu yeni listede de ismini yazdırdı.

CHP lideri Özel: “Kusuru olan kim varsa gözünün yaşına bakılmaz” CHP lideri Özel: “Kusuru olan kim varsa gözünün yaşına bakılmaz”

İYİ Parti’de Alper Kan dışındaki diğer isimler Fikret Arık, Hasan Basar, Hacı Mevlüt Zavlak, Halit Öztürk, Didem Dim Özaltın meclise veda edenler arasında yer aldı.