- MEHMET AL
Alanya’da 29 Ekim   Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları Şelale Meydanı'nda  başladı.

Törene Alanya Kaymakam Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Antalya'nın Doğusundan Sorumlu Alay Komutan Yardımcısı Yarbay Engin Burak Mindavlı, Alanya  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat,  kamu kuruluşların daire müdürleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Törene bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

KAYMAKAM VE BAŞKAN BAYRAMI KUTLADI
Törende Kaymakam Ürkmezer,  Başkan Yücel ile birlikte öğrencilerinin ve vatandaşların bayramını kutladı. Törende konuşan Kaymakam Ürkmezer, "Türk devleti ilelebet yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'mizin kurulmasında canlarını siper eden şanlı Türk askerimizi, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum. Türk devleti olarak çalışmaktan yorulmayacağız. Sevgili öğrenciler, sizlere emanet edilen bu cumhuriyetimizi yaşatacağınızdan hiç kuşkum yok. Ben işçi babanın bir oğlu olarak gurur duyuyorum. Bu görevi severek yapıyorum" dedi.


ÖĞRENCİLERE HEDİYELERİ VERİLDİ
Törende Alanya’da okullarda dereceye giren öğrencilere Ürkmezer, Yücel ve Başsavcı Tekin tarafından hediyeleri takdim edildi.
ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİSİNE ALKIŞ YAĞMURU
Törende çeşitli gösteriler sunan öğrencilerin 100. yıl yazısı vatandaşlar tarafından coşkuyla alkışlandı. 

Alanya’da üretici ürününü koyunlara yem yaptı Alanya’da üretici ürününü koyunlara yem yaptı

Editör: DAMLA ERCİYAS