Hasan Cantürk’ten sert tepki! ‘Bu cüreti nereden buluyorsun?’ Hasan Cantürk’ten sert tepki! ‘Bu cüreti nereden buluyorsun?’

31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçime geri sayım sürerken Ankara'da genel merkezlerde yoğun bir mesai var. AK Parti bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 il için daha temayül yoklaması yaptı. Konya, Antalya, Kahramanmaraş ve Eskişehir teşkilatına "Kimi aday görmek isterseniz?" sorusu yöneltildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile kısa süre içerisinde bir araya gelmesi ve önümüzdeki hafta bazı adayları açıklaması da beklentiler arasında yer alıyor. 
YENİDEN YÜCEL KISA SÜREDE İLAN EDİLECEK 
Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ile MHP, yerel seçim için mutabakata vardı. Buna göre 30 büyükşehirin 28'in AK Parti, 2'sinde ise MHP aday çıkaracak. Antalya da dahil toplam 59 ilde ittifak ortak aday gösterecek. Antalya’da AK Parti adayının destekleneceği Cumhur İttifakı’nda Alanya’nın MHP olarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yeniden adaylığının kısa sürede açıklanması bekleniyor. 

TOKSÖZ: MALUMUN İLANI
AK Parti’deki bugünkü toplantıda Antalya’nın ilçeleri için de görüşmeler yapıldı. MHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Toksöz’ün sosyal medya hesabından toplantıdan paylaştığı fotoğraf dikkat çekti. ‘Malumun ilanı’ ifadeleri ile paylaştığı fotoğrafta Antalya’da MHP’nin aday çıkaracağı ilçeler yer aldı. Listede Alanya başta olmak üzere Demre, Gazipaşa, Finike, Korkuteli yer aldı. Buna göre beklendiği gibi Alanya’da ittifak kapsamında MHP’li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel açıklanacak.

Editör: DAMLA ERCİYAS