Alanya'da 1 Temmuz Fotoğraf Yarışması sonuçlandı Alanya'da 1 Temmuz Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Öğrenciler tarafından yazılan şiirlerin kitap haline getirilmesinden sonra “Mümkün” adlı kitabın tanıtımı için okulda etkinlik düzenlendi. Katılımcılara öğrenci velileri tarafından okul bahçesinde hazırlanan pişiler ikram edildi. Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir önderliğinde protokol üyeleri sınıflara geçti. Burada öğrencilerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Kaymakam Tekin Erdemir, kitaptan rastgele seçtiği bir şiiri yazan öğrenciye okuttu. 
Kumluca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Okulumuzda 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Edebiyat Öğretmenimiz Osman Vural koordinatörlüğünde bu proje kapsamında "Edebiyat Atölyesi" kurularak 20 öğrencimizle çalışmalara başlamış, 6 öğrencimizle çalışmalar tamamlanmıştır. Bu çalışmamızda öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal yönden gelişmelerine; ülkesi, milleti ve insanlık için çalışma idealine sahip, millî ve manevî değerlerimizi özümsemiş, geleceğin sanatkâr ve sanatsever bireyleri olarak yetişmelerine katkı sağlamak amaçlanmıştır. Farklı türlerde iyi örnekler incelenmiş, yazı çalışmaları denemiş ve öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda şiir türüne odaklanılmıştır. Aylık temalar belirlenerek çalışmalarda bütünlük sağlanmış, üslup olarak da öğrenciler Türk şiir geleneği çerçevesinde özgür bırakılmıştır. Bir yıllık çalışma sonrasında öğrencilerimizin yazmış olduğu şiirler bir araya getirilerek gelecek nesillere de örnek olması açısından basılı kitap haline getirilmiştir” denildi. 
Müfredattan Marifete Kültür Nesli “MÜMKÜN” Projesi Şiir Kitabının tanıtım programında açıklama yapan Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir; “Müfredattan Marifete Kültür Nesli Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımızın yürütmüş olduğu bu güzel projede kızlarımızın her ay farklı konularda hazırlamış olduğu şiirleri kitap haline getirdik. İnşallah bu kitabımız gelecek nesillere bir hatıra olarak kalacak. Bu konuda emeği geçen okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve hassaten de güzel kızlarımıza teşekkür ediyorum. Şiirler devam etmelerini kendilerinden talep ediyorum” dedi. 
Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ise, “Proje kapsamında Kumluca Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin kız öğrencileri her ay belli bir konuda şiir yazma etkinliği düzenlediler. Yazmış oldukları şiirleri okulda kurulmuş olan komisyon tarafından incelenip etkinlik sonrasında bir kitap haline getirdiler. Ortaya bu eseri çıkardılar. Ben bu çalışmada yer alan başta öğrencilerimize. Öğretmenlerimize ve okul idaremize çok teşekkür ediyorum. Gerçekleştirmiş oldukları bu etkinlik İnşallah eğitim hayatlarında daha başarılı olma yolunda kendilerine katkı sunacak. Hepsini tebrik ediyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Etkinliğe Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Kumluca Müftüsü Bedir Aydın, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Erol Koca, Eğitime Destek Platformu Başkanı Adanan Yavuz, Cumhur İttifakı Kumluca Belediye Başkan Adayı Hüseyin Orhantekin, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 

Editör: DAMLA ERCİYAS