AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Antalya’ya giderek Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen ile Alanya’nın ulaşım konusundaki taleplerini görüştü. Toklu, şehrin karayolu ağını genişletmek, geliştirmek ve ulaşımda rahatlık sağlamak için bir zirve gerçekleştirdi. Ardından Toklu, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan ile bir araya geldi. Görüşmede Alanya’ya okul ve eğitim alanında yapılan yatırımların ve projelerin istişaresi gerçekleştirdi.
 “ULAŞIM KONFORU İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”
Alanya’nın karayolu ağını genişletmek, geliştirmek ve ulaşımda konforunu artırmak için Antalya’da Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen ile önemli bir toplantı gerçekleştiren İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Antalya’da Alanya’mız için önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Bölgemizin ulaşım ağını geliştirmek, genişletmek ve ulaşım konforunu artırmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Toplantımızda yayla yolu, Konaklı, Dinek ve Oba kavşaklarına kademeli yol yapılması, yeni otoban projesinin ihale süreci ve imar çalışmalarının henüz tamamlanamadığı yeni çevre yolunda çalışmaların hızlandırılması için gereken taleplerimizi ileterek bir an önce projelerin Alanya’mıza kazandırılması için Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen ile önemli bir görüşme gerçekleştirdik. Alanya’mızın ulaşım kalitesi ve konforu halkımız ve ekonomimiz için önem arz ediyor. Bizim her konuda önceliğimiz şehrimizin menfaatleri. Bölgemizin her türlü talebiyle yakından ilgilenen başta Dışişleri Bakanı  Mevlüt Çavuşoğlu'na, milletvekillerimize ve Karayolları 13. Bölge Müdürümüz Ahmet Gülşen’e Alanya’mıza göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.


“ÖNCELİĞİMİZ HER ZAMAN EĞİTİM”
Gülşen ile gerçekleştirilen zirvenin ardından Toklu’nun bir sonraki durağı İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan oldu. Toklu, buradaki görüşmesinde daha öncesinde de verdiği yeni okul ve yeni öğrenci yurdu müjdelerinin proje aşaması hakkında görüşme gerçekleştirdi. Toklu toplantı sonrası yapmış olduğu açıklamada, “Antalya’da, Alanya’mız için yoğun bir mesai harcadık. Çalışkan ile Alanya’mız için çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Hükümetimiz Alanya’mıza eğitim alanında fazlasıyla yatırımları bulunmakta. Her gün bir yenisini daha eklemek için gerekli merciler ile görüşmeler ve istişare halindeyiz. Çalışkan ile mevcutta devam eden ve başlayacak olan yeni projeleri görüşüp fikir alış verişinde bulunduk. Önceliğimiz her zaman eğitim oldu. Bu neticede geleceğimiz olan çocuklarımızın daha rahat ve konforlu bir eğitim alabilmeleri büyük öneme sahip. Yatırımlarımızı eğitim alanında daha fazla artırmak önceliğimiz. İlerleyen dönemde de bu alanda yeni projeler ile Alanya’mızda eğitim ağını genişletmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bir kez daha Çalışkan’a Alanya’mıza göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.