Fatih Tekke: “Tüm koşulları değerlendirdiğimizde 2 puan kayıp gibi gözüküyor” Fatih Tekke: “Tüm koşulları değerlendirdiğimizde 2 puan kayıp gibi gözüküyor”

Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken, kaba inşaatı tamamlanıp ince işçiliğin tam gaz devam ettiği spor kompleksini 40 kişilik antrenör grubuyla ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. A takımının şubat ayı içerisinde maçlarını yeni tesiste oynamaya başlayacağını söyleyen Erken, Tosmur'da bulunan merkez binanın tamamen yeni tesise taşınacağını belirtti.
KOMPLEKSTE NELER VAR?
20 bin metrekare alan üzerine yapılan ve uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapacak olan spor kompleksinde bir spor tesisinde bulunması gereken her türlü detay yer alıyor. Soyunma odaları, antrenman salonları, fitness, kafe ve restoran, hamam-sauna, yarı olimpik yüzme havuzu, konaklama odaları, 800 kişilik tribün ve bodrum katta kapalı otopark yer alıyor.
“ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”
18 ayrı spor dalında hizmet verecek olan spor kompleksinin ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmasının bölgeye sosyal ve sportif hareketlilik kazandıracağını vurgulayan Erken, "Alanya'ya yıllarca spor hizmeti verecek olan spor tesisimiz Akdeniz bölgesinin en lüks ve en büyük tesisi olacak. Şubat ayı ortalarında kapalı spor salonumuz hizmete girecek ve A takımımız maçlarını burada oynamaya başlayacak.  Ayrıca salonlarımızda aynı anda farklı branşlarda anne ve çocuğuna spor yapma imkanı sunacağız. Ders saatlerimizi buna göre ayarlayacağız. Oba Spor Kompleksi Alanya’mıza hayırlı olsun" dedi. – Alanya Belediyespor / Bülten