Alanya Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliği ile düzenlediği 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı El Sanatları Kurslarının yıl sonu sergi açılışları devam ediyor. Geçen hafta Mahmutlar ve Kargıcak Kurs Merkezlerinde sergi açan Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, batı mahallerinde 3 sergi birden açtı.

Konaklı, Avsallar ve Okurcalar mahallelerindeki kurs merkezlerinde düzenlenen açılış programına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Akbaş ve Mehmet Gülen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Sarı, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şevki Mat, Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, mahalle muhtarları, kurs eğitmenleri, kursiyerler ve davetliler katıldı

BAŞKAN YÜCEL, “KURSLARIMIZA İLGİ HER YIL KATLANARAK ARTIYOR”

Avsallar ve Okurcalar mahallelerindeki açılış programında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kurslarımıza ilgi yer yıl katlanarak artıyor. Bu yıl 6 bin olan kursiyer sayımızın yeni dönemde 10 bini bulmasını bekliyoruz. Kadınlarımızın ilgi alanlarına göre de kurslarımızı çeşitlendiriyoruz” dedi.

“Kurslarımıza ilgi gösteren kadınlarımız hem boş zamanlarını değerlendiriyor hem kalıcı dostluklar ve arkadaşlıklar kuruyorlar hem de aile bütçesine katkı sağlıyorlar” diyen Başkan Yücel, el becerileri ve başarılı çalışmalarından dolayı kursiyerleri ayrı ayrı tebrik etti.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Alanya'da dostluk rüzgarı estiren festival Alanya'da dostluk rüzgarı estiren festival

Açılan sergilerde ziyaretçilerin beğenisine sunulan el emeği göz nuru el sanatları büyük beğeni topladı. Bir günde 3 ayrı merkezde açılan sergilerde; çocuk ve yetişkin giyim aksesuarları, takı, ipek kozası tablolar, damat ve gelin çiçekleri, duvar süsleri, vazo çiçekleri, ahşap boyama, plaj çantaları, şapkalar, kışlık kıyafetler, örgü bebekler, dekoratif ev aksesuarları, çeyizlikler, kırkyamanın yanı sıra bu yıl Avsallar Kurs Merkezi’nde ilk düzenlenen kilim dokumamlar, yolluklar ve daha pek çok el emeği ürünler ziyaretçilerin izlenimine sunuldu. Sergilenen tüm ürünler büyük beğeni topladı.

Editör: DAMLA ERCİYAS