Başkan Yücel önce Kent Konseyi ile ardından esnaflarla buluştu Başkan Yücel önce Kent Konseyi ile ardından esnaflarla buluştu

Alanya şubesinin Alanya başta olmak üzere ihtiyaç duyulan her bölgeye yardıma koşmakta olduğunu belirten Dikici, “Şubemiz olarak, Pandemi ve deprem dönemi hariç 10 bin ailemize ayni ve nakdi destekte bulunmaktayız. Sürekli yardım yapılan 2 bin 500 ailemiz var. Üniversite, lise ve ortaokul öğrencilerimize burs, engelli, öksüz, yaşlı ve diğer ihtiyaç sahiplerine de yardımlarımızı düzenli olarak yapmaktayız” dedi.

Şartlı bağışların bağışçının talebi doğrultusunda planlandığını ifade eden Dikici, Gazze’de yaşanan insanlık dışı vahşetten dolayı Filisitin’de kullanılmak üzere alınan 101 bin 500 liralık şartlı bağışında bölgeye ulaştırıldığını söyledi.

Etkinlikte Kızılay Alanya Şubesindeki çalışmalarda görev alan önceki dönem yönetim kurulu üyelerine plaket verildi. Müftü İlhan ve Dikici Filistin yardımının bağışçısı Aldeniz Kültür ve Eğitim Vakfı’na da teşekkür belgesi verdi.

Değerlendirme toplantısında Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan da bir konuşma yaptı. İlhan, “Kızılay tarihi bir vakıftır.  Ecdadımız kışın şehre inen hayvanlar için bile  onları doyuracak vakıflar kurmuştur.  İyilik insanı olacağız. İnsanlar hata yapabilir ama bu kurumunun hatası değil önemli olan topluma kurumlarımızın verdiği hizmettir “ dedi. – Erkan Uysal