Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu, bu yıl gerçekleştirilecek olan fitre, zekat ve bağış faaliyetlerinden elde edilen net gelirin yüzde 60’ını depremzedelere yardım olarak gönderileceğini ve kalan yüzde 40’ı ile de gençlerin sportif havacılık faaliyetlerinin desteklenmesinde kullanılacağını belirtti. 
Keyaoğlu’nun çağrısının ardından Alanya’da muhtarlar da THK’nın fitre, zekat ve bağış faaliyetlerine destek vererek daha fazla gelir toplanmasına katkıda bulundular. Keyaoğlu, destekte bulunan muhtarlara özel olarak yaptırdığı muhtarlık rozetlerini takdim etti. 
Alanya Muhtarlar Derneği’ni ziyaret edip Dernek Başkanı ve İspatlı Mahallesi Muhtarı Hasan Yüksel ve diğer mahalle muhtarları ile bir araya gelen THK Başkanı Keyaoğlu, rozetleri muhtarlara takarak teşekkürlerini sundu. 
Gelirlerin yüzde 60’ını depremzedelere göndereceklerini hatırlatan Keyaoğlu, “Türk Hava Kurumu'nun en önemli gelir kaynaklarından olan yardım toplama (fitre, zekât, bağış) faaliyetlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek yaralarımızı birlikte sarmak için söz konusu faaliyetlerimize önceki yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da kıymetli destekleri tüm halkımızdan bekliyoruz” dedi.

Editör: TE Bilisim