Ülkemizde en popüler spor dallarından biri olan voleybol, dünyada da favori spor dalı içerisinde gösteriliyor.  Sultanların başarıları ile voleybol sporuna damga vuran ülkemizde de hem seyirci hem de istenilen spor dallarının ilk sırasında oluşunu göz önünde bulunduran Alanya Belediyespor, bu alanda altyapı çalışmalarına ağırlık verdi.

Kestelspor, Siirt’te ölümden döndü: Resmen futbol terörü! Kestelspor, Siirt’te ölümden döndü: Resmen futbol terörü!

2023-2024 sezonunda voleybol spor okullarında eğitim alan 250'den fazla öğrencinin yılın 12 ayı eğitimleri devam ediyor. 

2006-2017 yaş aralığında eğitim alan öğrenciler belirli bir beceri gelişimini tamamladıktan sonra önce hazırlık takımlarına ardından lisanslı olarak voleybol müsabakalarına katılabilecekleri takım kadrolarına katılıyorlar.

Yaş kategorilerine göre eğitim alan öğrenciler cumartesi-pazar Zimbitlik'te, hafta içi pazartesi-çarşamba günleri 75. Yıl Spor Salonu'nda çalışmalarını sürdürüyorlar. 

ALTYAPI TAKIMLARI

Alanya Belediyespor'un voleybol altyapısında liglerde oynayan 4 kız, bir erkek takım olmak üzere 5 takımı yer alıyor. Antalya Lig'inde Mini ve Küçük takım, Gelişim Lig'inde Midi ve Yıldız Takım, Antalya Lig'inde ise Erkekler Takımı mücadele ediyor. Erkek Takım bir ay sonra Antalya Ligi’nde müsabakalara başlayacak.

YETENEKLER YETİŞİYOR

Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, “Voleybola gösterilen ilgi bizi son derece mutlu ediyor. Biz de tüm branşlarda olduğu gibi voleybolda da altyapıya önem veriyoruz. Amacımız Türk sporuna yetenekli sporcular kazandırmak. Kurslara katılmak isteyen veya ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0 538 3441717 numaralı telefondan Voleybol Koordinatörümüz Can Sert ile iletişim kurabilirler” dedi. – Alanya Belediyespor / Bülten