Başkan Yücel net konuştu: Mal varlığımı açıklayacağım! Başkan Yücel net konuştu: Mal varlığımı açıklayacağım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 46 bin 104 olduğunu açıkladı.
Depremin ardından tüm imkanların seferber edildiğini belirten Erdoğan, depremin yaralarını sarmak için yapılan ve yapılacak olan icraatları sıraladı. Erdoğan, belediyelere 6 Şubat acılarını tekrar yaşamamak için eski ve riskli binalarını kentsel dönüşüme sokma çağrısında bulundu. 
10 MART'TA SEÇİM KARARI ALACAĞIZ”
Erdoğan, “Gündem sapmasına yol açarak seçim sürecinin bir an önce geride bırakılması şarttır. 14 Mayıs tarihinde seçimin yapılmasının bize bu imkanı vereceğine inanıyoruz. Seçim sürecindeki gündemimizde deprem olacak. 10 Mart Cuma günü Anayasa'nın bize verdiği yetkiye dayanarak alacağımız seçim kararının ertesi gün Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla süreci başlatıyoruz.
Türkiye'nin vakit kaybına, enerji israfına, dikkat dağınıklığına tahammülü yoktur. Bunun için, Türkiye için hemen şimdi diyoruz. Türkiye'nin, bu afetlerin yaralarını sarması, doğrudan ve dolaylı etkilerini toparlaması için güçlü bir yönetime, güçlü bir siyasi iradeye ihtiyacı vardır.
İkametgahını veya seçmen kaydını değiştiren depremzedelerin hak ve imkanlardan mahrum kalmamalarını sağlayacak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlıyoruz” dedi.