Gazi Saim Köse, Başkan Yücel’e sazıyla sözüyle destek verdi Gazi Saim Köse, Başkan Yücel’e sazıyla sözüyle destek verdi

Olay, 4 Ağustos Cuma günü Kemer ilçesi Aslan Bucak Mahallesi Cuma pazarında yaşandı. Savaştan kaçıp Antalya'ya yerleşen Olena Buletsa (61), burada Şeyhmus Doğan ile yakın bir tarihte evlenen kızı Kateryna Buletsa'la (32) pazar alışverişine çıktı. Kızıyla birlikte yürüdüğü sırada dengesini kaybedip yere düşen Olena Buletsa'nın bileği kırıldı. Çevredekilerin durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmesi üzerine Buletsa ambulansla Kemer Özel Yaşam Hastanesine götürüldü. Burada iddiaya göre, sadece röntgen ve alçıya bin 680 dolar (günün kuruyla 44 bin 555 TL) fatura kesildi. Buletsa ve kızı bu parayı ödeyip evlerine döndü. Faturayı gören damadı Şeyhmus Doğan hastaneye gidip faturaya hastane çalışanları ve yetkililerine tepki gösterip itiraz etti. Olaydan bir gün sonrası ise 850 dolar Kateryna Buletsa’nın hesabına geri yatırıldı.

“Annem Ukrayna’ya gidip muayene olacak”
Çıkan fatura karşısında halen şaşkınlığını gizleyemeyen Kateryna Buletsa da şunları söyledi:
“Bir röntgen çekildi, ardından cerrah kolu ayarladı ve bir alçı uyguladı. Sonuçta doktor alçının geçici olduğunu ve ameliyat gerektiğini söyledi. Bize bin 650 dolarlık bir fatura verdiler. Operasyonun miktarını belirtmediler. Bütün bunların Ukrayna'da çok daha ucuz olacağını düşünüyorum. Alçı yaklaşık 30 dolara mal olacak ve ameliyat yaklaşık 800 dolara mal olacak. Ukrayna'da bir savaş var. Oradan kaçıyoruz. Yardım istedik. Ve bu hastanenin hizmetleri için çok büyük parayı ödedik. Ukrayna'da alçı fiyatı yaklaşık 30 dolar. Kısacası, acil bakım, enjeksiyon, röntgen ve geçici alçı için bin 650 dolar aldılar. Annem Ukrayna’ya gidip muayene olacak” diye konuştu.

"Ukrayna ve Türkiye'de yaşayanlar için çok para"
Bileği kırılan Olena Buletsa ise, “Sadece alçı ve röntgen için çok para. Bu hem Türkiye hem de Ukrayna'da yaşayanlar için çok para” ifadelerini kullandı. - İHA