Belediye Başkanı Yücel mesajında, “1922 yılında Dumlupınar’da yapılan Büyük Taarruz’un bu yıl 94’üncü yıldönümünü anıyoruz. Anadolu topraklarında devam eden işgaller, 30 Ağustos Zaferi’yle son bulmuş, Türk Milleti, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Gazi Mustafa Kemal’in başkomutanlığını yaptığı Türk Ordusu, yaşadığı açlık, cephane sıkıntısı ve her türlü zorluğa rağmen azim ve inançla bu meydan muharebesini kazanmış ve adını tarihe yazdırmıştır.Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimiz, gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı verdiği muhteşem bir mücadele ile bu mukaddes vatanı bize emanet etmiştir.

94. yılını kutladığımız bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla vatanını nasıl müdafaa edebileceğini tüm dünyaya göstermiştir. 

 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıldönümünü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.