Mia İnvest Mahmutlarspor, Süper Amatör Lig’de (SAL) bu sezon hiç mağlup olmadan ilerlese de playoff ve playout mücadelelerinde aynı performansı göstermedi. Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükselme playout maçında Manavgat Belediyespor’a 5-0 mağlup olan Mahmutlarspor, BAL ligi hayallerini gelecek sezona bıraktı. 

Öte yandan görevini bıraktığını açıklayan Mahmutlarspor Kulüp Başkanı Yılmaz Bağışlar, maçın ardından yaptığı bir paylaşımda bazı eleştirilere yanıt verdi. 
Bağışlar, paylaşımında şu ifadelerde bulundu: “Değerli dostlarım, dün oynadığımız Manavgat Belediyespor ile ilgili alınan farklı mağlubiyetle, kenarda bekleyen kötü niyetli akbabalara söz bırakmamak adına, takımım ve futbolcularım için bu paylaşımı yapma ihtiyacı duydum.
BAL’da Antalya bölgemizi geçtiğimiz sezon için 4 takım temsil ediyordu. Sebebi ise pandemi dolayısıyla 3 takım olması gerekirken 4’e çıkarılmasıdır. Henüz kesin olmamakla birlikte TFF tarafından bu sezon tekrar 3 takıma düşürülmesi planlandı.

Alanya Üniversitesi’nde bronz madalya sevinci Alanya Üniversitesi’nde bronz madalya sevinci


Mevcut sezonu son iki sırada tamamlayan Kemer ve Korkuteli sıralamada da gözüktüğü üzere BAL’dan Süper Amatör Lig’e düştü. Geriye kalan Antalya temsilcisi iki takım Kumluca Belediyespor ve Manavgat Belediyespor’dan lig sıralamasında geri de kalan ( lig 4.’sü olsa dahi ) Manavgat Belediyespor olduğu için o takımla playout oynamak zorunda kaldık. Aslında takım gayet büyük bütçelerle kurulmuş iyi bir takım. Daha önce bahsettiğim bütçe ve takım potansiyeli bu hususlarla ilgilidir.
Umarım anlatabilmişimdir. Mesela Kumluca Belediyespor şampiyon olsaydı veya Manavgat Belediyespor; biz de Süper Amatör Lig ikincisi olarak direkt olarak BAL Ligi’ne çıkacaktık. 
Sporu takip edemeyenler takımın mağlubiyeti ile ilgili boş yorumlar yazıyor. Yazıktır; ben takımım ve futbolcularım adına üzülüyorum. Durumu anlamanız için de lig tablosunu sizlerle paylaştım.
Durum biraz karmaşık, sizi anlıyorum. Konuyu anlamayanlar bir daha bir daha okusun, anlayacaklar, umarım.”