İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in yakın arkadaşı ve Şahin ile yol yürüyeceğini belirterek AK Parti Alanya Belediyesi Meclis Üyeliğinden istifa eden Ahmet Dayanç’ın 29 yaşındaki oğlu Furkan Dayanç’ın sosyal medya hesabından dün ilçe gündemini şoke edici bir paylaşım yapıldı. Dünkü paylaşımın ardından bugün iki paylaşım daha yapılırken ilkinde önceki paylaşımı 'haber yapanlara dava açacağı', sonraki paylaşımında ise 'hesabının hacklendiğini ve paylaşımları kendisinin yapmadığı' ifade edildi.

Alanya Belediye Spor Kulüp Başkanı Mehmet Erken görevi bıraktı Alanya Belediye Spor Kulüp Başkanı Mehmet Erken görevi bıraktı

İLK PAYLAŞIM

Furkan Dayanç’ın herkese açık sosyal medya hesabından yapılan ilk paylaşımda “Anlatacaklarımdan sonra sosyal medyam hacklenebilir, benim veya ailemin başına bir şey gelebilir, iftira atılabilir, kumpas kurulabilir. Bu söylediklerim tam da anlatacağım zihniyetin yapacağı şeylerdir” ifadeleriyle başlayıp ortağı olduğu şirketteki hisselerinin sahte imzayla S.Ş.’ye verildiği yazıldı. Paylaşımda ayrıca e-devlet üzerinden üzerine şirket olmadığını gösteren belge de yer aldı.

İKİNCİ PAYLAŞIM

Olay olan paylaşımın üzerinden 20 saat geçmesinin ardından sosyal medya ve haber sitelerinde konunun yer alması üzerine Dayanç’ın hesabından “İznim olmadan profil fotoğrafımı paylaşan, haber yapan herkese dava açacağım” paylaşımı yapıldı.

ÜÇÜNCÜ PAYLAŞIM

Ancak bir kaç saat sonra  Dayanç’ın sosyal medyasındaki bütün fotoğraf ve paylaşımlar kaldırılarak “Tarafıma ait Instagram hesabım 2 gün önce tanımadığım kişiler tarafından ele geçirilmiş olup, kamuoyunu meşgul eden asılsız paylaşımlar yapılmıştır. Hesabımdan yapılan paylaşımları yapanlar ve aileme bunu yaşatanlar hakkında tüm yasal haklarımı kullanacağımı kamuoyunun bilgisine sunarım” ifadeleri ve ortaklı şirketin ALTSO kayıt bilgileri paylaşıldı.

3 GÜN ÖNCEKİ PAYLAŞIM

2 gün önce çalındığı belirtilen Furkan Dayanç’ın sosyal medya hesabından 3 gün önceki paylaşımda ise “Kimsenin beni yok sayamayacağını, görmezden gelemeyeceğini herkes yakında paşa paşa anlayacak. Biz kimseye hakkımızı yedirmeyiz. Mesajın yerine ulaşacağını bilmenin gönül rahatlığıyla herkese iyi pazarlar” ifadelerine yer verildi.