Alanya’nın Çıplaklı Mahallesi’nde bulunan Şehit Ahmet Gündoğmuş Ortaokulu’nda görev yapan bir öğretmenin veli tarafından saldırıya uğramasına ilçedeki eğitim sendikaları ortak tepki gösterdi. Saldırıya uğrayan öğretmen ile ilgili ilçede bir araya gelen sendika temsilcileri adına konuşan Eğitim İş Üyesi 
Hüseyin Zeybek, her gün eğitim çalışanlarına yönelik saldırılar ile sarsıldıklarını söyledi. Zeybek, “Bir ‘olacağı buydu’ vakasıyla daha  karşı karşıyayız. Dün bu okulumuzda bir öğretmen arkadaşımız, okul bahçesinde hem de öğrencilerin ve öğretmenlerin gözü önünde zorba bir saldırıya uğradı. Gün geçmiyor ki kamu çalışanlarına yapılan şiddet haberlerini duymayalım. Hemen her gün eğitim çalışanlarına yönelik şiddet haberleri ile sarsılıyoruz. Bütün olumsuzlukları öğretmenin sırtına yükleme anlayışı giderek mesleğimizin değerlerini köreltiyor, böyle zorbalıklara maruz bırakıyor. Öğretmenlerimiz yaşadıkları ekonomik sıkıntılar, mesleki zorluklar yanında, yetmezmiş gibi her yıl öğrencileri ya da veliler tarafından fiziksel, sözlü, psikolojik şiddete uğruyor. Eğitimcileri koruması gerekenler sustukça saldırılar artmakta, susmaya devam ettikçe de şiddet ve yaralamaların sonu gelmemektedir.
Başta öğretmenler olmak üzere eğitim çalışanlarının hakir görülmesi, horlanması, öğretmenlik mesleğinin küçümsenmesi, ekonomik, özlük ve sosyal yönden hak gaspları sadece öğretmenleri değil büsbütün eğitimi yaralamaktadır. Başta bakanlığımız olmak üzere ülkeyi yönetenlerden beklentimiz, öğretmenlerin, eğitim çalışanlarının itibarlarını sarsıcı açıklamalardan ivedilikle vazgeçilmesi bu konu ile ilgili gerekli tedbirlerin ve cezai yaptırımların gecikmeden alınmasıdır. Türk Ceza Kanunu'nda eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti caydırıcı nitelikte yeni düzenlemeler yapılmasıdır. Bu olaylar ilgili idari ve hukuki soruşturmaların bir an önce yapılması, ilgililer hakkında yaptırımlar uygulanması ve okullarımızdaki güvenlik tedbirlerinin artırılması noktasında azami gayreti göstermelerini bekliyoruz. Duyarlı velilerimiz ve öğrencilerimiz de bu üzücü olay karşısında net tavır almalı, eğitim yuvaları şiddetten mutlaka arındırılmalı. Eğitim sendikaları olarak öncelikle itibarımızı koruma konusunda ve eğitimciye gelecek her saldırı karşısında tek yürek olduğumuzun ve bundan sonra da olacağımızın bilinmesini belirtiyor, arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hiçbir sendika ayırımı yapmadan öğretmenimizin yanında olduğumuzu belirtiyor, öğretmenimizin şahsında bütün camiamıza geçmiş olsun diyoruz. Bilinmelidir ki bu konudaki hukuki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu, son olsun diyoruz. Bu son olsun” diye konuştu.