MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklanan R.T. katılırken, Alanya Cezaevi’nde aynı suçtan tutuklu olan F.E. ise SEGBİS ile katıldı. Duruşmada sanıkların avukatları hazır bulundu.

“UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPMADIM, İÇİCİYİM”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada konuşan sanık R.T. şu ifadeleri kullandı: “Ben inşaatlarda çalışıyorum. Memleketim Diyarbakır'a ara sıra gidiyorum. Bazı zamanlarda araç satışı için İstanbul’a gidiyorum. Beni öğretmenevinde polisler durdurdu. Üzerimde uyuşturucu madde çıkmadı. Eve yapılan baskında uyuşturucu madde ve terazi bulundu. Benim eve tanıdığım F.E’yi aldım. Kalacak yeri olmadığı için F.E. ile evi ortak kullanıyorduk. Eve yabancı kişilerin geldiğini gördüm. F.E’nin uyuşturucu sattığını öğrendikten sonra kendisine, ‘Bu evden ya sen gideceksin ya da ben’ dedim. Esrar kullanıyorum, satmıyorum.”

“BARLAR SOKAĞI’NDA ESRAR SATIYOR”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya SEGBİS ile katılan tutuklu sanık F.E. ise şunları söyledi: “Uyuşturucu maddeyi kendisi getiriyor. R.T. evde uyuşturucu maddeyi hazırladıktan sonra Barlar Sokağı’nda satıyor. Kendim esrar içiyorum. Bu uyuşturucu maddeyi R.T'den aldım. R.T. İstanbul’a araç satışı için değil, esrar satmak için gidiyordu.” 

Alanya’da trafik uygulamasında sürücülere ceza yağdı! Alanya’da trafik uygulamasında sürücülere ceza yağdı!

“BENİ TEHDİT ETTİLER”

Sanık F.E., “Beni cezaevinde karşı taraftan R.T’nin avukatı ziyaret ederek suçu üstlenmemi istedi. Para teklif ederek sana cezaevinde bakarız dediler” dediğini iddia etti.  

DURUŞMA ARALIK AYINA ERTELENDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu bulunan F.E. ve R.T tutukluluk halinin devamına ve HTS kayıtlarının incelenmesine karar vererek duruşmayı 13 Aralık tarihine erteledi.