Alanya Üniversitesi'nde coşkulu mezuniyet töreni Alanya Üniversitesi'nde coşkulu mezuniyet töreni

Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından gençlere milli ve manevi değerleri kazandırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve sahih dini bilgi ile buluşmalarına, böylece Kur'ân ve sünnet eksenli bilgi, birikim ve ahlaki kazanımlar elde etmelerine yardımcı olmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda Alanya Nebahat Şifa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik Gençlik Koordinatörlüğü tarafından ziyaret gerçekleştirildi.  
Nebahat Şifa Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Yılmaz Kısa’nın kısa selamlama konuşması yaptığı ziyaret kapsamında Alanya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gınbıroğlu tarafından hadis sohbeti yapıldı. Daha sonra Alanya Müftülüğü V.H.K.İ. Fatih Yıldırım’ın ‘30 Hafta 30 Hatim Projesi’ kapsamında okunan hatm-i şerifler için yaptığı duaya hep birlikte amin denildi. Ardından öğrencilere Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından lahmacun ve ayran ikramı yapıldı.
“GENÇLER MEMNUN OLDU”
Programla ilgili bilgiler veren Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörü aynı zamanda Alanya Gençlik Merkezinde Manevi Danışman ve Rehber olarak görev yapan Turan Topçuoğlu şu ifadelere yer verdi: “Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak gençlerimize milli ve manevi değerleri kazandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Nebahat Şifa Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek sohbet edip onlara lahmacun ve ayran ikramında bulunduk. Gençlerimizin oldukça memnun olduğu bir etkinlik oldu. Bu vesileyle programımızın düzenlenmesine maddi manevi destekte bulanan başta Gençlik Koordinatör Yardımcısı Mehdi Ateş ve Alanya Müftülüğü V.H.K.İ. Fatih Yıldırım olmak üzere; Nebahat Şifa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yılmaz KISA’ya, Alanya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gınbıroğlu’na, pansiyon görevlisi Mevlüt Şeremet’e teşekkür ediyorum.” – Alanya Müftülüğü / Bülten

Editör: DAMLA ERCİYAS