MEHMET AL-(ÖZEL-HABER)

Sahte zeytinyağı operasyonunda 4 gözaltı Sahte zeytinyağı operasyonunda 4 gözaltı

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 3'ncü duruşmaya yeğeni Mehmet Özcan'ı tüfekle öldüren dayısı Hasan K. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS vasıtasıyla katıldı. Mahkemeye öldürülen Mehmet Özcan'ın eşi ve avukatı katılırken, sanık avukatı duruşmada hazır bulundu. Mahkeme başkanı tutuklu sanık Hasan K’ye, “Bu olayla ilgili bir şey söyleyecek misin?” diye sordu. Sanık Hasan K. “Bir şey söylemeyeceğim. 100’üncü yılı kutluyorum. Vücudumda 6 çeşit hastalığım var. Beynim ve böbreklerim çalışmıyor. Sağlığım iyi değil” dedi. 

EŞİ VE AVUKATI ŞİKAYETÇİ OLDU

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada öldürülen Mehmet Özcan'ın avukatı ve eşi, Hasan K.'dan şikayetçi olduklarını söyleyerek cezalandırılmasını talep ettiler.

ADLİ TIP’A GÖNDERİLECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince Gazipaşa'da yeğeni Mehmet Özcan'ı tüfekle öldüren dayı Hasan K. için sağlık raporu alınmasına ve tutukluluk halinin devamına karar verilerek 4'üncü duruşma 22 Şubat 2024 tarihine ertelendi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 20 Temmuz 2022 tarihinde Gazipaşa’nın İstiklal Mahallesi, Atatürk Caddesi'nde meydana geldi. İlçede akaryakıt istasyonunda pompa görevlisi olarak çalışan Mehmet Özcan, sohbet etmek için berber dükkanına uğradı. Dükkan önünde oturup çay içen Özcan'a, tüfekle ateş açıldı. Özcan, sırtına isabet eden saçmalarla yaralandı. Özcan'ın yere yığıldığını görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürü Kamil Çıngıl da olay yerine gelerek, çalışmaları koordine etti. Gazipaşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Özcan, daha sonra Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

SALDIRGAN DAYISI ÇIKTI

İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, saldırganın, Mehmet Özcan'ın dayısı Hasan K. olduğunu tespit etti. Olay sırasında kullandığı tüfekle yakalanıp, gözaltına alınan Kıvrak, ilk ifadesinde saldırıyı gerçekleştirdiğini itiraf etti. İşlemleri tamamlanıp, adliyeye sevk edilen Hasan K. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Yoğun bakımda tedavi gören Mehmet Özcan ise 29 Temmuz'da yaşamını yitirdi.