Alanya’da BŞB’den kabir ziyareti yapan vatandaşlara çiçek Alanya’da BŞB’den kabir ziyareti yapan vatandaşlara çiçek

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı'ndan başarılı olan ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan Alanya Müftülüğü’ne bağlı Oba Mahallesi, Hayriye Hanım Kur'an Kursu, Mahmutlar Emin Özmüftüoğlu Kur'an Kursu ve İbrahim Başkaptan Kur’an Kursu öğrencileri: Hacı Fatma Gül Zavlak, Rabia İlhan, Fatma Melek Deliahmet, Sümeyye Sadıklı, Emel Yanık, Edibe Nur Kır, Berna Karadağ; Ahmet Yusuf Alican ve Mücahit Nural, Alanya Müftülüğü’nde düzenlenen törende hafızlık belgelerine kavuştu.

Hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencileri makamında ağırlayan Alanya Müftüsü İhsan İlhan, öğrencileri tek tek tebrik ederek hafızlık belgelerini öğrencilere takdim etti. Konuyla ilgili bilgiler veren Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan şu ifadelere yer verdi:
"Müftülüğümüze bağlı Kur’an kurslarımızda hafızlık eğitimlerini tamamlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığı’mızca gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda 9 öğrencimiz daha başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazandı. Bizler de öğrencilerimizi müftülüğümüzde düzenlemiş olduğumuz bir törenle hafızlık belgelerini takdim ettik. Azim ve gayretle çalışarak hafızlıklarını tamamlayan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Kur’an-ı Kerim’i hıfzetmek, onu öğrenmek, öğretmek, anlamak ve yaşamak, Kur’an’a karşı yapılabilecek en güzel vazifelerden birisidir. Öğrencilerimizden istirhamımız hafızlıklarını unutmamaları için düzenli olarak tekrar etmeleri, kendileri gibi nice hafızlar yetiştirmeleri ve toplumumuzda örnek şahsiyetler olmalarıdır.
Bu vesileyle hafızlarımızın yetişmesinde katkısı olan anne-babalarına, Kur’an kursu öğreticilerimize, maddi manevi destekte bulunan hayırsever Alanya halkına teşekkür ediyorum” dedi. – Haber Merkezi